Статистика
151357 відвідувань
189421 завантажень
Телефон
(05449) 7-10-75
Email
sadoksanator6@ukr.net
Адреса
м. Шостка, вул. Короленка 42
Подивитись на карті

Перші дні в дитячому садку, або як підготувати дитину до садка

Адаптація дітей до дошкільного закладу завжди була й лишається психологічно найбільш складним періодом як для малюка, та і його батьків. Якби гарно не була підготовлена дитина до дитячого садка, перші дні перебування в ньому будуть важкими. Дотримання наступних рекомендацій надасть можливість зберегти здоров'я малюка та максимально безболісно пережити новий етап життя.

 • Розкажіть дитині, що таке дитячий садок, чому туди ходять діти. З радістю розповідайте дитині, як їй пощастило – скоро вона сама зможе відвідувати заклад. Буде добре, якщо ви раніше познайомите малюка з майбутніми вихователями.
 • Початок відвідування дитячого садка – криза для малюка. Підтримуйте дитину: частіше обнімайте, цілуйте, говоріть, що дуже любите.
 • У присутності дитини ніколи не виявляйте своїх переживань, не шкодуйте з приводу того, що доводиться віддавати її до садка.
 • На початку відвідування дитячого садка не слід проводити неприємні для малечі процедури ( наприклад, підстригати дитину). Зробіть це заздалегідь, або почекайте, коли вона прийде в урівноважений стан.
 • Обговоріть із дитиною різні труднощі, які можуть виникнути в дитячому садку. Підкажіть: якщо в неї виникнуть проблеми (заболить живіт, голівка, захочеться пити чи в туалет), треба сказати про це виховательці.
 • Намагайтеся домашній режим харчування та сну малюка максимально наблизити до режиму дитсадка.
 • Розробіть разом з малюком ритуал прощання, так їй буде легше відпустити вас.
 • Загартовуйте малюка. Нехай якомога більше ходить босоніж по траві, піску, підлозі, спить із відчиненою кватиркою, купається в відкритих водоймах. Постійно привчайте дитину до холодних напоїв – соку, молока, кефіру.
 • Систематично привчайте малюка самостійно одягатися, користуватися столовими приборами, прибирати іграшки.
 • Учіть дитину гратися. Найлегше адаптуються малюки, які вміють різноманітно, довготривало, зосереджено діяти з іграшками.
 • Простежте, як ваш малюк спілкується з іншими дітьми. Навчіть його правильно вітатися з ними, просити дозволу гратися разом, пропонувати іграшки іншим дітям, прощатися і т.д. Запитуйте дитину про його нових друзів, називайте їх імена. Що легше вона навчиться будувати взаємини з дітьми, то менше проблем виникне у дитячому садку.
 • У присутності дитини не допускайте критичних зауважень на адресу дитячого садка, вихователів, правил і порядків, які там установлені. Ніколи не лякайте дитину дитячим садком.
 • Будьте готові до того, що перші тижні дитина, збираючись у садок, плакатиме. Не хвилюйтеся, така поведінка дітей вважається абсолютно нормальною. Через деякий час дитина звикне.

Незабаром до школи

Вступ дитини до школи – переломний момент у житті дитини. Щоб він став безболісним та щасливим, батькам майбутніх першокласників пропонуємо поводитись відповідно до наступних рекомендацій:

 • Розвивайте в дитині вміння слухати та виконувати вказівки дорослого.
 • Виховувайте почуття відповідальності, самостійності, організованості.
 • Не сваріть, не ображайте дитину в присутності сторонніх.
 • Відправляючи дитину до школи, обов'язково побажайте їй успіхів.
 • Будьте терплячими, відповідайте на кожне запитання дитини, тільки в цьому випадку її пізнавальний інтерес ніколи не згасне.
 • Не підганяйте малюка, розрахувати час – ваш обов'язок, якщо ви не встигли – дитина не винна.
 • Поважайте дитину, вона також з пошаною буде ставитись до вас.
 • Не позбавляйте дитину ігор, казок, створюйте умови для виходу дитячої енергії, рухливості.
 • Вірте дитині та виховуйте в неї віру в свої можливості. Хваліть малюка словом, усмішкою, ласкою.
 • Навчіть дитину ділитися своїми проблемами, обговорюйте конфліктні ситуації, що виникли з однолітками та дорослими.
 • Завжди будьте уважними до стану здоров'я вашого малюка.
 • В родині дотримуйтесь єдиної тактики виховання дитини.
 • Намагайтеся хоч іноді дивитися на світ очима вашої дитини, бо це є основою для взаєморозуміння.
 • Любіть дитину, знаходьте радість у спілкуванні з нею.
 • Будьте для малюка мудрим вчителем, наставником, найкращим другом.Розвиток дрібної моторики рук дітей дошкільного віку

Батьків завжди хвилює питання, як забезпечити повноцінний розвиток дитини і як правильно підготувати його до школи. Вченими доведено, що розвиток руки, розвиток мови і мислення дитини тісно пов'язані між собою.

Розвиток дрібної моторики - це один з найважливіших показників інтелектуальної готовності малюка до шкільного навчання. Зазвичай, якщо у дитини добре розвинута дрібна моторика, вона завжди логічно міркує, в неї добре розвинута пам'ять, увага та зв'язна мова. Вчителі відзначають, що першокласники дуже часто відчувають великі труднощі в опануванні навичок в письмі. Письмо - це складний навик, який включає виконання унікальних, координованих рухів руки. Отже техніка письма потребує сумісної злагодженої роботи м'язів кисті та всієї руки, а також розвиненого зорового сприйняття та довільної уваги.

В дошкільному віці дуже важливим є підготовка до письма, а не саме навчання писати. Батьки, які навчають дітей певним вправам, різноманітним завданням, іграм щодо розвитку дрібної моторики та координації рухів рук, наразі вирішують відразу два питання. По-перше, вони непрямим чином починають впливати на загальний інтелектуальний розвиток малюка, по-друге, вони готують дитину до оволодіння навичками письма, які в майбутньому допоможуть уникнути різних проблем в шкільному навчанні.

Основні види розвитку дрібної моторики рук

Пальчикова гімнастика.

Пальчикова гімнастика, пальчикові ігри - це інсценування за допомогою пальців різних римованих казок , історій, потішок, віршів. При виконанні таких ігор беруть участь обидві руки, що навчає дітей орієнтуватись в напрямках «ліворуч», «праворуч», «вниз», «угору» тощо . В ході пальчикових ігор малюки повторюють рухи дорослих, тим самим активізують моторику рук, що сприяє умінню керувати своїми рухами, тренувати спритність, концентрувати увагу.

Гра "Моя сім'я".

Оцей пальчик - мій дідусь,
а оцей - моя бабуся.
Оце пальчик – мій татусь,
а ось це моя матуся.
А мізинчик, звичайно, я,
от і вся моя сім'я! (Почергово згинають пальці, починаючи з великого)

Гра "Собака"

Ось біжить собака злий,
Розбігайтеся мерщій. (Великими пальцями робимо колові рухи, решта пальців притиснуті один до одного)

Графічні вправи.

Завдання "Штрихування" Намалюйте контурну картинку, наприклад, фрукт або овоч і пропонуйте дитині заштрихувати картинку прямими рівними лініями, не виходячи за її контури.

Завдання "Обведи малюнок" Намалюйте контурну картинку і пропонуйте дитині обвести малюнок точно по лініях, не відриваючи олівець від паперу.

Завдання "З'єднай по точках" Намалюйте контурну картинку пунктирними лініями і пропонуйте дитині з'єднати пунктири (точки) однією суцільною лінією, не відриваючи олівець від паперу.

Завдання "Намалюй таку ж картинку" Намалюйте будь-яку картинку і пропонуйте дитині повторити ваш малюнок.

Завдання "Дорисуй картинку" Намалюйте ліву половину картинки і пропонуйте дитині домалювати праву половину малюнка.

Графічні диктанти

Дитині дається наступна інструкція: "Слухай уважно і проводь лінії під диктовку. Одна клітинка вгору, одна клітинка направо, одна клітинка вниз, одна клітинка направо» і т. д. " Візерунки можуть бути різними.

Масаж. Щоденно масажуйте кисті рук дитини м'якими рухами та розминайте кожен пальчик, долоньку, зовнішній бік кисті, а також передпліччя. Це дуже корисні вправи, що чудово активізують мовні центри мозку. Крім того, такий масаж здійснює позитивний вплив на імунітет, на загальний розвиток і контакт між мамою та дитиною.

Квасолеві ванни. В миску чи коробку насипте квасолю або горох, киньте туди дрібні іграшки та все це перемішайте. Нехай малюк занурює руки у квасолю та витягує іграшки. Така ванна сприяє розвитку координації пальчиків.

Ліплення з різних матеріалів (тісто, пластилін, глина). Окрім очевидного творчого самовираження, дитина розвиває гнучкість і рухливість пальців.

Ігри з крупами. Нехай малюк перебирає перемішані горох і квасолю, а потім і більш дрібні крупи, пересипає їх з однієї посудини в іншу, розтирає в руках.

Мозаїка. При складанні різноманітних ігор-мозаїк покращується дрібна моторика рук малюка, розвиваються кмітливість і творчі здібності.

Шнурівка. Чудово розвиває дрібну моторику рук, до того ж завдяки їй малюк оволодіває практичною навичкою шнурування взуття. Найпростішу шнурівку можна зробити власноруч. Візьміть картон, виріжте з нього знайомий для дитини об'єкт ( яблуко, їжачок тощо) та зробіть по контуру дірки за допомогою дірокола. В ці дірки малюк має просовувати шнурочки. Також можна "пришнурувати" один об'єкт до іншого (їжачок несе яблуко, тощо).

Пазли. Яскраві картинки розвивають увагу, кмітливість, зір і дрібну моторику рук.

Катання долонькою олівців, кульок , горіхів по столу чи іншій поверхні. Таке заняття масажує долоні та покращує координацію рухів кисті.

Чим ще можна позайматися з дитиною, щоб розвинути вмілість руки?

Розминати пальцями пластилін, глину; нанизувати великі і дрібні гудзики, кульки на нитку; грати з конструктором, кубиками; грати з піском, водою; різати ножицями

( аплікація, симетричне вирізання, вирізання різних фігурок ), малювати різноманітними матеріалами (олівцем, ручкою, крейдою, аквареллю, гуашшю)

Використовуйте творчий підхід, займаючись зі своїм малюком. Усі заняття супроводжуйте казками, вигаданими в ході процесу. Мовне підкріплення захоплюючих дій подвоїть ефект.

Впроваджуйте ігри на розвиток дрібної моторики рук у повсякденні: тримаючи малюка за руку, трохи масажуйте долоньку. На прогулянці дозвольте потерти пісок та зібрати у відерце дрібні камінчики. Готуєте з тіста – дайте малюкові шматочок, нехай помне його. І, звичайно, більше розмовляйте з малюком, обговорюйте все, що відбувається довкола. Зовсім скоро він стане повноцінним учасником діалогу.

Веселих і корисних ігор вашій дитині та її маленьким пальчикам!