Статистика
151325 відвідувань
189387 завантажень
Телефон
(05449) 7-10-75
Email
sadoksanator6@ukr.net
Адреса
м. Шостка, вул. Короленка 42
Подивитись на карті

Фізкультура для дітей

Діти такі непосиди! Це не для того, щоб ускладнювати життя дорослим, просто така фізіологічна потреба молодого організму. Протиприродно і недалекоглядно змушувати дітей сидіти на місці, це насильство над зростаючим організмом. Тому батькам треба рідше вживати окрики «не бігай», «не стрибай», «не крутись» і так далі, а спрямовувати енергію дітей у правильне русло за допомогою фізкультури для дітей. Завдяки дитячiй фізкультурi є шанс, що в майбутньому дитина самостійно займатиметься нею, а також знижується ймовірність розвитку проблем з опорно-руховим апаратом - плоскостопість, сколіоз тощо. Адже більшість дорослих болячок родом з дитинства.

Фізкультура для малюків 2-3-х років.

Ідеальний варіант саме з цього віку починати привчати дітей до фізкультури. У 2-3 роки діти імпульсивні, легко збуджуються і втомлюються, тому тривалість занять має бути 3-5 хвилин, включаючи 4-5 вправ. Кожну вправу треба повторювати 4-6 разів, велика кількість повторень буде стомлювати. Всі вправи дитячої фізкультури повинні показувати батьки і робити разом з дітьми.

 • «Пташки» - ноги злегка розставлені, руки опущені висять уздовж тіла. Розвести руки в сторони, помахати ними й опустити.
 • «Пташки п'ють» - ноги ширше плечей, руки внизу. Нахил вперед, руки відвести назад, випрямитися.
 • «Стрибок - скок» - дитина стоїть довільно і виконує підскоки на місці. Можна чергувати з ходьбою.
 • «Удари» - ноги злегка розставлені, руки опущені, висять уздовж тіла. Підняти руки вперед, грюкнути, опустити.
 • «Пружинки» - дитина стоїть довільно. М'які пружинисті напівприсідання на місці.

Фізкультура для малюків 3-4-х років.

У цьому віці під час виконання фізкультурних вправ треба починати стежити за правильною поставою (особливо становище стоп та хребта). Правильне положення стоп - носки розведені трохи ширше, ніж п'яти, дитина спирається на всю поверхню стопи, а не віддає перевагу зовнішньому або внутрішньому краю. Для правильного формування хребта треба стежити, щоб плечі були на одному рівні і тулуб не нахилявся вліво або вправо без необхідності. Голову дитина не повинна сильно нахиляти вперед або закидати назад, погляд спрямований прямо. Тренування складається з 3-4-х вправ по 4-6 повторень.

 • «Вітер хитає дерева» - ноги на ширині плечей, руки внизу. Нахили в сторони, руки вгору.
 • «Збираємо гриби» - ноги злегка розставлені руки внизу. Присісти, зобразити збирання грибів, випрямиться.
 • «Листочки» - лежачи на спині, руки вільні. Перевернутися на живіт, перевернутися на спину.
 • «Зайчики» - ноги на ширині плечей, руки перед грудьми. Стрибки на місці, можна чергувати з ходьбою.
 • «Велосипед» - лежачи на спині, руки і ноги випрямлені. Виконувати згинання та розгинання ніг в колінах - поїхали на велосипеді. Опустили ноги.
 • «Пташки» - ноги злегка розставлені, руки внизу. Сісти навпочіпки, зобразити пальцями руки, як пташка клює.

Фізкультура для дітей 4-5-ти років.

У цьому віці треба звернути особливу увагу на розвиток стопи, оскільки при несприятливих умовах може почати формуватися плоскостопість. Зарядка повинна складатися з 4-5-ти фізкультурних вправ з 5-6-ма повтореннями. Починати тренування з невеликої розминки - ходьба на носках, а потім на п'ятах протягом 30 секунд (це хороший спосіб профілактики плоскостопості), а вже потім переходити до основної частини занять.

 • Повороти - стоячи, ноги на ширині плечей, руки на поясі. Поворот вправо, розвести руки в сторони, повернутися у вихідне положення. Те ж у ліву сторону.
 • Нахили - сидячи, ноги схрестити по-турецьки, прямі руки в упорі ззаду. Виконати нахил вперед, грюкнути долонями по підлозі перед ногами, грюкнути долонями якнайдалі, грюкнути долонями перед ногами і повернутися у вихідне положення.
 • «Неваляшка» - лежачи на спині, руки, на потилиці, лікті виставлені вперед. Повернутися на бік, а потім повернутися у вихідне положення. Потім поворот на інший бік і повернення у вихідне положення. Підстрибування з поворотом - ноги злегка розставлені, руки на поясі. Виконати 6-8 підскакувань з поворотом навколо себе. Присідання з м'ячем - ноги паралельно, м'яч утримувати двома руками внизу. Присісти - м'яч у прямих руках перед собою, спину тримати прямо погляд не опускати. Повернутися у вихідне положення. Переклади м'яча - ноги на ширині плечей, обидві руки опущені вниз, у правій руці м'яч. Підняти обидві руки вперед, перекласти м'яч у ліву руку, повернутися у вихідне положення. Підняти обидві руки і перекласти м'яч у праву руку, повернутися у вихідне положення.

Фізкультура для дітей 5-7-ми років.

У цьому віці має сенс починати звертати увагу на дихання дитини: під час виконання вправ робити видих, при поверненні у вихідне положення - вдих. Не забувати про формування стопи та хребта.

 • Дістати до п'яти – стоячи, ноги на ширині плечей, руки опущені, висять. Прогинаючись назад, злегка зігнувши коліна, намагатися правою рукою дотягнутися до п'яти правої ноги. Повернутися у вихідне положення. Виконати такий же рух для лівої руки і ноги. Повернутися у вихідне положення. Повторити 3-5 разів для кожної руки.
 • «Коники» - ноги на ширині плечей, прямі руки вперед. Підняти праву ногу, зігнуту в коліні, відтягнувши носок вниз з одночасним махом обох прямих рук назад. Повернутися у вихідне положення. Виконати такий же рух для лівої ноги. Повторити 3-5 разів для кожної ноги.
 • Крокування руками по стіні - ноги на ширині плечей, стояти обличчям до стіни на відстані кроку, руки торкаються стіни на рівні грудей. Перебираючи руками по стіні, нахилитися до підлоги - видих, той же рух, але випрямляючись - вдих. Повторити 4-6 разів. Сліди - ноги на ширині плечей, обличчям до стіни, руки на поясі. Підняти ногу, зігнуту в коліні, торкнутися ступнею стіни - видих. Повернутися у вихідне положення - вдих. Виконати такий же рух іншою ногою. Повторити 3-5 разів для кожної ноги.
 • «Ножиці» - ноги на ширині плечей, спиною до стіни, руки в сторони, торкатися долонями стіни. Прямі руки схрестити перед грудьми - видих. Повернутися у вихідне положення, торкаючись долонями стіни - вдих. Крокування ногами по стіні - сидячи обличчям до стіни, ноги зігнуті, ступні притиснуті до стіни, руки в упорі ззаду.
 • Переставляючи ноги по стіні, випрямити їх. Повернутися у вихідне положення. Дихання в довільному ритмі. Виконати 4-6 разів.

Виконувати фізичні вправи з дітьми можна як кожен день, так і через день у зручний для батьків час. Ці чинники принципово не впливають на позитивний результат.