Статистика
151314 відвідувань
189376 завантажень
Телефон
(05449) 7-10-75
Email
sadoksanator6@ukr.net
Адреса
м. Шостка, вул. Короленка 42
Подивитись на карті
01 червня 2018

1 червня в СДНЗ № 6 відбулося свято з нагоди Міжнародного дня захисту дітей. Педагоги підготували і провели з дітьми цікаві ігри та естафети. Розпочалося свято з веселого флешмобу. Діти вправлялися в швидкості, спритності під час естафет з м’ячами та водою, грали в різноманітні рухливі ігри. Завершилося свято спільним таночком дружби та незвичайним «бульбашковим» салютом.
День захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

30 травня 2018

25 та 29 травня вихованці старших груп «Горобинка» та «Чомусики» зібрались на свій перший в житті випускний бал.
В гарно прикрашеній, урочистій залі діти демонстрували свою пісенну та танцювальну майстерність, згадували роки перебування в дитячому садку.
Випускників вітали їх менші товариші, випускники минулих років, завідувач дошкільного закладу Єрко О.П., вихователі та батьки.
Діти отримали багато напутніх побажань успіхів в подальшому шкільному житті, дипломи про закінчення дошкільного закладу, подарунки від батьків.
Справжнім сюрпризом для всіх присутніх став подарунок від матусь дітей групи «Горобинка» - запальний флешмоб.
Сподіваємось, що наших випускників чекає яскраве, насичене, повне різноманітних подій шкільне життя.
Підготували та провели це свято музичний керівник Гречко Л.В. та вихователі Коржавіна О.В., Коротка Т.О., Шкатула Н.А., Петренко Д.О.

25 травня 2018

З 22 по 25 травня в дошкільному навчальному закладі був проведений тиждень безпеки. Під час бесід, розгляду ілюстрацій, читання художніх творів, моделювання ситуацій, практичної діяльності вихователі розширювали та закріплювали знання дітей про правила безпечної поведінки під час різноманітної ігрової діяльності дітей.
З метою відпрацювання дій персоналу у випадку надзвичайної ситуації була проведена тренувальна евакуація дітей та працівників дошкільного закладу.
В усіх вікових групах були оновлені куточки з безпеки життєдіяльності, де діти в самостійній діяльності закріплювали отримані знання з правил безпечної поведінки в різних ситуаціях.

18 травня 2018

17 травня юні спортсмени з груп «Горобинка» та «Чомусики» взяли участь в міському спортивному святі «Веселі старти» для вихованців закладів дошкільної освіти.
Дошкільнята стали глядачами яскравого відкриття свята, виступу юних хокеїстів та гімнасток – вихованців ДЮСШ «Барса», активними учасниками запального флешмобу «Ми зі спортом дружимо, виростаєм дужими» та естафети «Веселі старти» команд дошкільних навчальних закладів.
Закінчилось свято традиційним таночком дружби.
Команда юних спортсменів була нагороджена грамотою управління освіти за активну участь в спортивному святі, яскравим м’ячем від міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», пам’ятними медалями та солодкими призами від адміністрації дошкільного закладу.
Діти отримали не тільки позитивні емоції, гарний настрій , а й приклад для активних занять фізкультурою та спортом.
Активну участь в підготовці спортивного свята та участі команди СДНЗ в ньому взяла вихователь з фізичної культури дошкільного закладу Коржавіна О.В.
Щиро дякуємо всім організаторам свята за цікавий захід для дошкільнят.

11 травня 2018

10 травня дружня родина дітей та батьків групи «Горобинка» зібралась на спортивне свято «Хата на тата». У веселих змаганнях взяли участь дві сім’ї: сім’я Матвія Овсієнко та сім’я Олександри Попович і вихованці групи «Горобинка».
Оскільки свято мало назву «Хата на тата», то найактивнішими його учасниками були татусі. В цікавих конкурсах вони показали себе справжніми господарями: вміло «мили» підлогу; вправлялися з турбовіником, збираючи кульки за допомогою віника та совка; «відпочивали» на незвичайній рибалці; сортували шкарпетки; нанизували бублики; пришивали ґудзики і заплітали косички. А допомагали їм в цьому діти.
Не нудьгували і мами. Вони разом з дітьми займались «шопінгом», відбираючи потрібні для краси і здоров’я товари, та фітнесом, показуючи майстерність в обертанні обруча.
Позитивні емоції, гарний настрій отримали не тільки учасники, а й вболівальники, які палко підтримували сім’ї-учасники. Всі переконалися, що можна сміливо залишати хату на тат, бо вони старанно справилися з усіма завданнями .
Свято сподобалось всім – і дорослим, і дітям.
Підготувала та провела родинне спортивне свято вихователь групи «Горобинка» Коржавіна О.В.

04 травня 2018

4 травня вихованці старших груп «Горобинка» та «Чомусики» разом з вихователями побували на дні відкритих дверей в школі №5. Дітей зустріли казкові герої, які провели їх цікавим шкільним маршрутом. Дошкільнята побували в класах, бібліотеці, шкільній їдальні, комп’ютерному класі, спортивній залі. А склавши пазл, діти отримали запрошення на концерт, підготовленим учнями школи.
Наші малята були не тільки глядачами, а активними учасниками свята, підготовленого учнями та вчителями школи №5.
Щиро дякуємо колегам за цікавий захід для наших дошкільнят.

03 травня 2018

Вихованці груп «Горобинка», «Чомусики»,»Калинка» разом з вихователями взяли участь в екологічній акції «У садочку як у віночку». За допомогою вихователів Ткач О.І., Шкатули Н.А., Короткої Т.О., помічника вихователя Скитьової С.А. діти висадили на території дошкільного закладу молоді берізки та липи.
Сподіваємось, що проведена робота сприятиме вихованню у дітей екологічної свідомості, бережного відношення до природи.

26 квітня 2018

25 квітня на базі дошкільного закладу був проведений міський семінар «Музично-естетичний розвиток дитячої особистості в умовах сучасного закладу дошкільної освіти». Його учасниками були вихователі-методисти закладів дошкільної освіти міста.
Відкрила роботу семінару методист управління освіти Шосткинської міської ради Мозгова Т.І. Завідувач СДНЗ№6 Єрко О.П. презентувала присутнім візитну картку Шосткинського санаторного дошкільного навчального закладу (ясел-садка) №6.
В теоретичній частині семінару були заслухані питання «Особливості організації роботи з музичного виховання в закладі дошкільної освіти» (вихователь-методист СДНЗ№6 Косюк С.О.) та «Вплив музики на психічну діяльність дитини» (практичний психолог СДНЗ№6 Вітер-Єкименко Т.В.).
В практичній частині учасники семінару мали можливість ознайомитись з досвідом роботи музичного керівника СДНЗ№6 Гречко Л.В., переглянувши тематичне музичне заняття з елементами здоров’язберігаючих технологій та кольоротерапії «Подорож у синій світ» з дітьми середнього дошкільного віку та традиційне музичне заняття з елементами інноваційних технологій «Весняний настрій» з дітьми старшого дошкільного віку.
Вихованці хореографічного гуртка під керівництвом Трунової М.Д. подарували учасникам семінару запальний танок «Тарантелла», а вихованці старшої групи «Горобинка» разом з вихователями дошкільного закладу показали їм музичну казку «Вовк та семеро козенят на новий лад».
Під час музикотерапевтичного заняття «У колі друзів», проведеного вихователем-методистом Косюк С.О. та музичним керівником Гречко Л.В., учасники семінару мали практичну нагоду повправлятись у різних видах музичної діяльності: відгадати та підібрати необхідний музичний інструмент, відтворити потрібний ритм, створити оркестр , пограти в музично-дидактичні ігри з використанням мультимедійної дошки, здійснити подорож у весняну музичну казку та за допомогою музичних інструментів озвучити персонажів казки.
Протягом семінару всі присутні були активними учасниками психогімнастичних вправ,ігор-розминок, тестів, які провела з ними практичний психолог Вітер -Єкименко Т.В.
Підводячи підсумки семінару, вихователі-методисти відмітили важливу роль музичного виховання в розвитку дитини дошкільного віку та позитивний досвід роботи педагогічного колективу СДНЗ№6 з даного питання.

13 квітня 2018

12 квітня вихованці групи «Сонечко» разом з вихователем Зайцевою Л.В. відвідали виставку «Писанковий розмай», яка проходила в краєзнавчому музеї. Діти із задоволенням розглядали експонати виставки: різнобарвні писанки та крашанки, великодні композиції.
Вони мали наочну можливість розширити свої знання про традиції підготовки та святкування Великодня в Україні.

05 квітня 2018

4 квітня вихователь старшої групи «Горобинка» Коротка Т.О. провела відкрите комплексне заняття «Допоможемо поросятам відкрити свій магазин» з пріоритетом завдань економічного спрямування.
Заняття було проведено в цікавій ігровій формі з використанням мультимедійної дошки та мультимедійних дидактичних ігор.
Така форма проведення заняття стимулювала творчу активність дітей, підтримувала їх інтерес протягом всього заняття. Діти мали реальну можливість бачити на екрані результат своєї роботи: вони самостійно створювали вивіску для магазину, визначали кількість товару та його ціну, допомагали лісовим мешканцям робити покупки, підбираючи гаманці з відповідною кількістю грошей.
Непомітно в формі гри діти розширювали свої знання про основні економічні поняття, вправлялися в розв’язанні задач та прикладів, закріплювали склад числа.
Діти отримали задоволення від заняття, а вихователі переконались в ефективності використання ІКТ- технологій в роботі з дітьми.

29 березня 2018

28 березня вихователь молодшої групи «Веселка» Сарамок Т.Л. провела відкрите заняття для вихователів закладу дошкільної освіти «Подорож у країну казок» з використанням інноваційної технології – робота за коректурними таблицями Н.Гавриш.
Мандруючи країною казок, діти відгадували загадки про казки та казкових героїв і знаходили відгадки; наводили лад в казочці «Колобок»; розселяли казкових тварин та лісових звірів по домівках; поглиблювали свої знання про зміст улюблених казок. Цікаво та змістовно провести всю цю роботу з дітьми вихователю допомогло використання коректурних таблиць (демонстраційної та роздаткових) і дидактичних рамок за методикою Н.Гавриш.
Присутні педагоги мали ще одну можливість переконатись у ефективності використання даної інноваційної технології в роботі з дошкільниками для формування їх пізнавальної активності та розвитку мовлення.

28 березня 2018

27 березня 2018 року практичний психолог СДНЗ № 6 Вітер-Єкименко Т.В. взяла участь у методичній естафеті «Психологічний калейдоскоп», яка проводилась серед практичних психологів дошкільних закладів міста. Для присутніх педагогів було проведено корекційно-розвивальне заняття з дітьми старшого дошкільного віку групи «Чомусики» «До школи залюбки підемо». Мета заняття – формування позитивної мотиваційної готовності до навчання; розвиток у дітей пізнавальних психічних процесів, передумов для успішного шкільного навчання, дрібної моторики та комунікативних навичок. Дошкільнята з захопленням писали графічний диктант, розфарбовували малюнок за цифрами, які відповідали певним кольорам. Найцікавішою і водночас найскладнішою для дітей була вправа «Я поклав у портфель» на закріплення знань про шкільні предмети та на вміння запам’ятовувати, утримувати в пам’яті і повторювати сказане іншими дітьми.
Практичні психологи відмітили високий рівень професійної майстерності Вітер-Єкименко Т.В. при проведенні заняття та наголосили на важливості роботи зі старшими дошкільниками щодо психологічної підготовки їх до навчання у школі.

23 березня 2018

22 березня в закладі дошкільної освіти був проведений день відкритих дверей для батьків. Його темою було питання економічної освіти дошкільників. Батьки мали можливість ознайомитись з роботою вихователів з дітьми з економічного виховання, переглянувши комплексні заняття, організовану діяльність з використанням дидактичних ігор та практичної діяльності, ігри – стратегії.
Малята групи «Веселка» під час заняття досліджували воду, шукали шляхи її економного використання; разом з вихователем готували різноманітні солодощі для відкриття магазину «Смакота».
Діти середніх груп розширювали свої знання про світ професій; вчилися заробляти гроші та робити покупки в магазині; самостійно робити іграшки з покидькового матеріалу.
Діти старших груп показували свої знання з економіки та вчились розв’язувати реальні проблеми, визначати мету, об’єднувати свої зусилля для її досягнення під час ігор-стратегій «Робимо покупки» та «Великий гаманець».
Протягом дня батьки були не тільки спостерігачами, а й активними учасниками освітнього процесу.

22 березня 2018

21 березня вихованці старших груп «Горобинка» та «Чомусики» разом з вихователями відвідали дитячу бібліотеку ім.Горького. Бібліотекарі познайомили малят з роботою бібліотеки; діти переглянули тематичні виставки, ознайомились з різними видами книг та книжковою «лікарнею», закріпили правила бережного поводження книгами. В читальній залі малята відчули себе справжніми відвідувачами бібліотеки, переглянувши там дитячі книжки та журнали.
Бібліотекарі підготували для дітей сюрприз – показали лялькову виставу «Як Баба Яга ввічливості навчалась», а малята продемонстрували їм знання казок під час вікторини.
Працівники бібліотеки запросили малят прийти до бібліотеки разом з батьками і стати постійними її відвідувачами.
Після екскурсії діти активно ділились своїми враженнями від відвідування бібліотеки.
Щиро дякуємо співробітникам бібліотеки за співпрацю з дошкільним закладом.

16 березня 2018

З метою привернення уваги батьків до місця та значення казки в житті сучасної дитини вихователь групи «Калинка» Кулага Т.Є. запросила батьків на семінар-практикум «Сучасна дитина у світі казок».
Основними завданнями цього заходу було націлення батьків на виховання у дітей інтересу до дитячої книги, розширення їх уявлень про різноманітність видів роботи з казкою та дитячою книжкою, формування зацікавленого читача вже з дошкільного дитинства.
Розкривши значення казки в житті дитини, педагог познайомила батьків з досвідом своєї роботи по використання казки в освітньо-виховній роботі з дітьми через показ презентації.
В практичній частині семінару батьки мали можливість повправлятись в різних видах роботи з казкою, впевнитись у великих можливостях казки в розвитку дітей.
Підводячи підсумки зустрічі, вихователь надала батькам рекомендації «Як діток з книжкою подружити», а батьки висловили свої думки про користь даного заходу.

12 березня 2018

До річниці з дня народження Т.Г.Шевченка в дошкільному закладі був проведений тематичний день. Вихователі середніх та старших груп знайомили дітей з дитинством поета, читали його вірші, розповідали про увічнення пам’яті Кобзаря.
Під час зображувальної діяльності діти створювали ілюстрації до віршів Т.Шевченка.
На музичному занятті в середній групі «Сонечко» музичний керівник Гречко Л.В. ознайомила дітей із звучанням українського народного музичного інструмента кобзи; діти слухали вірш «Садок вишневий коло хати» у виконанні Б.Ступки та запис пісні «Зацвіла в долині червона калина». Діти старшої групи «Горобинка» відгадували за звучанням народний музичний інструмент кобзу, слухали та порівнювали емоційний настрій пісень «Зацвіла в долині червона калина» та «Реве та стогне Дніпр широкий», слухали вірші «Садок вишневий коло хати» та «Заповіт» у виконанні Б.Ступки.
До тематичного дня в куточках книги були оформлені виставки дитя-чих книжок з творами Т.Шевченка, ілюстраціями до його творів, портретами та автопортретами Кобзаря, роботами Т.Шевченка-художника, альбомами про його життя.
Підсумком роботи стало оформлення виставки малюнків дітей «Ми вшановуєм пам’ять Шевченка…»

09 березня 2018

В переддень Міжнародного жіночого дня 8 Березня дошкільнята запросили до дошкільного закладу найулюбленіших жінок – мам та бабусь. Музична зала перетворилась на куточок весни, де панувала тепла атмосфера любові, щирих посмішок і гучних аплодисментів.
Малята всіх вікових груп вітали найкращих у світі мам та бабусь віршами, піснями, таночками. Веселий сміх викликали ігри – конкурси за участю мам та татусів, сюрпризні моменти від казкових героїв.
Проведені святкові ранки нікого не залишили байдужими. Підготували їх разом з дітьми вихователі груп під керівництвом музичного керівника Гречко Л.В.

28 лютого 2018

27 лютого вихователь молодшої групи «Веселка» Макуха Н.В. провела відкрите комплексне заняття з використанням здоров’язбережувальних технологій.
Малята , закріплюючи знання про частини тіла людини, виконували пальчикові вправи, в цікавих ігрових вправах вчились робити масаж вух, вправлялись в гімнастиці для очей «Совенята»та дихальній гімнастиці «Човник», розслаблялись під час вправи на релаксацію «На березі моря».
З метою заспокоєння, зняття напруження вихователь використала елементи кольоро- та музикотерапії. Діти слухали шум моря та малювали його хвилі.
Позитивні емоції від проведеного заняття отримали і діти, і присутні педагоги.

21 лютого 2018

20 лютого вихователь групи раннього віку «Дружня сімейка» Бойко Т.І. провела для батьків своїх вихованців майстер-клас на тему «Розвиток дрібної моторики рук у дітей раннього віку».
Вона акцентувала увагу присутніх на значенні розвитку мовлення дітей раннього віку, особливо наголосивши на тому, що мовлення дитини знаходиться на кінчиках її пальців (К.Ушинський). Через презентацію ознайомила батьків з системою роботи з малятами по розвитку дрібної моторики рук з використанням великого арсеналу методів та прийомів роботи : пальчикові ігри та вправи, масаж долонь і пальчиків, різноманітні настільні ігри, конструктори, нетрадиційні засоби (ігри з прищіпками, ґудзиками, кришечками від пляшок, котушками, клубочками, піском та водою, бізібордами), нетрадиційні техніки зображувальної діяльності.
Під час практичної частини під керівництвом Тетяни Іванівни батьки мали можливість освоїти різноманітні прийоми роботи з розвитку дрібної моторики рук; переглянути виставки обладнання і матеріалів для роботи з дітьми, дитячих робіт, виконаних нетрадиційними засобами; отримали пам’ятки з іграми, за допомогою яких зможуть розвивати моторику рук дітей вдома.
Підводячи підсумки, присутні відмітили велику користь таких зустрічей.

16 лютого 2018

15 лютого в дошкільному закладі відбулось музично-спортивне свято «Ясна Веснонька посміхається, з Зимою білою зустрічається».В гостях у дітей зустрілись дві пори року – Зима та Весна. Діти вітали їх піснями, хороводами; розповідали, чим вони їм подобаються.
Зима та Весна разом з дітьми взяли участь у веселих іграх-естафетах, виборюючи собі перемогу. Але як не старалась Зима, свято закінчилось перемогою Весни. Щоб прискорити прихід Весни на ділянці дошкільного закладу спалили Мару; дошкільнят пригостили смачними млинцями – символом сонця.
Своїми позитивними враженнями від свята діти з радістю ділились зі своїми батьками.

30 січня 2018

29 січня 2018 року в СДНЗ № 6 практичним психологом Вітер-Єкименко Т.В. було проведено відкрите корекційно-розвивальне заняття «Квітка емоцій» з дітьми середнього віку групи «Сонечко». Мета заняття – розширення знань дітей про емоції; створення в дошкільнят позитивного емоційного настрою; розвиток комунікативних якостей, готовності до взаємодопомоги.
Під час заняття діти переглянули та обговорили мультфільм «Крихітка Єнот», навчались прийомам подолання страху. Дошкільнята із задоволенням грали у ігри «Веселий м’ячик», «Якщо весело живеться», які спрямовані на створення сприятливої атмосфери в групі, психологічне розвантаження; малювали смайлики радості; знаходили фотографії з зображенням радісних людей. Наприкінці заняття була проведена діагностична гра «Телевізор», в якій за допомогою фарб та води можна було визначити емоційний стан дитини.
Враховуючи те, що середній дошкільний вік є сензитивним періодом для розвитку емоційно-особистісної сфери, педагоги наголосили на важливості роботи з даного напрямку.

29 січня 2018

26 січня в дошкільному закладі пройшов день здоров’я на тему «Профілактика дитячого травматизму взимку». Вихователі в ранкові години в різних видах роботи з дітьми розширювали та уточнювали знання дітей про зимові ознаки, розваги та правила безпечної поведінки під час зимових розваг.
Під час прогулянки діти спостерігали за одягом перехожих, вправлялись у безпечному катанні на санчатах, лижах, льодових доріжках.
В ІІ половину дня отримані знання діти закріплювали під час музично-спортивної розваги «Незнайко в зимовому місті». Вони навчали Незнайку та його друга Пончика правилам безпечної поведінки взимку під час катання на лижах, санках, гри в сніжки; вправлялись у веселих іграх-естафетах, відгадували загадки, співали пісні.
Підсумком дня здоров’я стали не тільки корисні знання дітей про правила безпечної поведінки під час зимових розваг, а й маса позитивних дитячих емоцій.

26 січня 2018

25 січня вихователь закладу дошкільної освіти №6 Бойко Тетяна Іванівна провела з дітьми групи раннього віку «Дружня сімейка» комплексне заняття «В гості до Сонечка» у рамках міського фестивалю інноваційних занять -2018.
В ході проведення заняття Тетяна Іванівна продемонструвала членам експертної групи та вихователям закладів дошкільної освіти міста використання інноваційних технологій в роботі з дітьми раннього віку, а саме: LEGO-технологію, роботу з бізібордом, нетрадиційні техніки зображувальної діяльності.
Подорожуючи з Колобком до Сонечка, діти будували потяг з конструктора лего, допомагали Равлику відчинити його будиночок, малювали Білочці горішки за допомогою губної помади, прикрашали Сонечко дрібно нарізаною фольгою, розвивали дрібну моторику рук під час мовленнєвих вправ.
Проведене заняття отримало схвальні відгуки присутніх педагогів , які відмітили педагогічну майстерність вихователя.
Вітаємо колегу з вдалим проведенням заняття!

12 січня 2018

Традиційно напередодні старого Нового року колектив дитячого садка разом з вихованцями старших груп «Горобинка»та «Чомусики» запросили батьків на свято Різдва.
Музична зала перетворилась на українську світлицю, в якій на радість Господині діти колядували,грали в народні ігри, виконували колядки та щедрівки.
Не обминув свято і різдвяний вертеп у виконанні працівників дитячого садка. Їх виступ викликав веселий сміх, бурхливі оплески всіх присутніх.
Проведене свято сприяло розширенню знань дітей про народні традиції, об’єднанню батьків, дітей та колективу дошкільного закладу в дружню родину.

29 грудня 2017

В кінці грудня в дошкільному закладі пройшли новорічні ранки. Всі діти чекали їх з великим нетерпінням, старанно готувались до зустрічі з Дідом Морозом та його друзями – казковими героями.
Малята групи «Дружня сімейка» разом з батьками та вихователями побували на гостинах у Ялинки, піснями та віршами привітали зимоньку, погрались зі сніжками, зустрілись з Дідусем Морозом та отримали святкові подарунки.
Молодші дошкільнята групи «Веселка» стали учасниками новорічних чудес: в таночку кружляли легенькі сніжиночки, разом з Клоуном танцювали веселі Петрушки. Малята змагались у спритності в іграх з Дідом Морозом, чаклували разом з ним над новорічними вогниками, перетворювали ялинкові голочки на новорічні подарунки.
Діти середніх груп «Калинка» та «Сонечко» побували на карнавалі у Снігової Королеви. Там танцювали, співали, водили хороводи Зірочки і Сніговики, Білочки і Зайчатка. Вони разом з Дідом Морозом запалювали новорічні вогники, чаклували над подарунками.
Діти старших груп «Горобинка» та «Чомусики» подорожували у пошуках Діда Мороза та Нового року, яких зачаклувала Снігова Королева. А допомагали їм в цьому вайлуваті Ведмеді і запальні Хлопавки, веселі Петрушки, Вовк з Лисичкою, завзяті Циганки та казкові Розбійники. Під час подорожі вони зустрічались з Бабою Ягою та Хатинкою на курячих ніжках, Бармалеєм. Нагородою за їх старання стала зустріч з Дідом Морозом та Новим роком. Малята розважали Діда Мороза піснями, таночками, веселими іграми. Вихованці групи з вивченням англійської мови «Чомусики» привітали його віршами та піснями на англійській мові.
Діти отримали масу задоволення, позитивні емоції та солодкі подарунки, які були закуплені за кошти місцевого бюджету за ініціативи народного депутата І.Ф.Молотка.
Підготували та провели новорічні свята музичний керівник Гречко Л.В., вихователі груп за участю всього колективу дошкільного закладу.

26 грудня 2017

22 грудня вихователь середньої групи «Сонечко» Зайцева Л.В. провела відкрите комплексне заняття з пріоритетом економічних завдань «Вчимося гроші заробляти, вчимося гроші витрачати» для вихователів дошкільного закладу.
В цікавій ігровій формі діти закріплювали знання про світ професій дорослих, шукали необхідні предмети та знаряддя для людей різних професій; знайомились з грошима та їх значенням у житті людини, грошовою одиницею України – гривнею; вчилися «працювати», розкладаючи товар в магазині по відповідних відділах, а за отримані за роботу гроші купувати необхідний товар в іграшковому магазині.
Проведення заняття в ігровій формі сприяло невимушеному засвоєнню дітьми знань, набуттю ними практичних умінь та навичок.
Вихователь Зайцева Л.В. отримала від колег схвальні відгуки за проведене заняття.

20 грудня 2017

19 грудня до дитячого садка з подарунками завітав святий Миколай, якого з нетерпінням чекали наші малята. Він приніс їм солодкі гостинці та цікаві подарунки. Наші діти порадували Святого Миколая віршами, піснями, таночками, які вони підготували до цього свята разом з вихователями та музичним керівником Гречко Л.В.
Вдячні малята пообіцяли святому Миколаю цілий рік бути слухняними, ввічливими, працелюбними дітками, щоб наступного року знову зустрітися з ним.

11 грудня 2017

З 25 листопада по 10 грудня в СДНЗ № 6 проходили заходи в рамках акції «16 днів без насильства», метою якої є попередження насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми; захист прав людей; гендерне виховання. Практичний психолог дошкільного закладу Вітер-Єкименко Т.В. провела інформаційно - просвітницьку роботу серед батьків та педагогів на тему: «Виховання дітей з особливими освітніми потребами» , « 1 грудня – день порозуміння з ВІЛ-інфікованими», «Виховання дитини – головне завдання батьків»;
проведена групова консультація «Домашнє насильство над дітьми: його види та наслідки», відбувся перегляд фільму «Я сюди ніколи не повернуся» з активним його обговоренням.
З дошкільнятами проведені бесіди «Великі права маленької людини», під час яких вони знайомилися з правами на основі статей конвенції ООН про права дитини.

01 грудня 2017

29-30 листопада вихователі дошкільного закладу провели відкриті заняття в рамках засідань методичних об’єднань вихователів дошкільних навчальних закладів, поділилися досвідом зі своїми колегами.

Вихователь з фізичної культури Коржавіна О.В. провела сюжетне фізкультурне заняття з дітьми старшої групи «Горобинка». В ході заняття діти з великим інтересом виконували різноманітні вправи та рухи. Вихователь активно використовувала елементи здоров’язбережувіальних технологій: дихальні вправи, аромо-, кольоро-, рефлексотерапію, нетрадиційні види масажу, психогімнастичні вправи та нестандартне фізкультурне обладнання. Діти отримали задоволення та позитивні емоції від активної рухової діяльності протягом всього заняття.

Вихователь Кулага Т.Є. провела з дітьми середньої групи «Калинка» комплексне заняття «Здоровим будеш - все здобудеш». Щоб допомогти королеві здоров’я звільнитись від чар злої чаклунки діти відгадували загадки про предмети гігієни, знаходили овочі та фрукти, визначали корисну-шкідливу їжу, складали розповідь про здоровий спосіб життя за допомогою коректурної таблиці.

Вихователь Коров’яковська В.В. під час комплексного заняття «Яблучка – дарунок саду, так смакують всім малятам» закріплювала знання дітей групи «Сонечко» про осінь та її ознаки, разом з дітьми досліджували, описували осінній дарунок – яблучко під час його смакування та виконання вправ «Про що розкаже яблуко?», «Що робить яблуко?», «Розкажемо про яблучка». Під час практичної діяльності виготовляли колективну аплікацію «Яблучка для їжачка».

Присутні на заняттях вихователі позитивно оцінили роботу педагогів та проведені ними заняття.

28 листопада 2017

22-27 листопада в дошкільному закладі відбулась виставка-презентація дидактичних ігор.

Вихователі виготовили і представили на виставку 18 дидактичних ігор та посібників у 2-х номінаціях: мультимедійні дидактичні ігри та ігри , виготовлені власноруч (відповідно 8 та 10). Більшість представлених ігор (12) були направлені на економічне виховання дошкільників. Крім того, на виставку були представлені ігри та посібники пізнавального, сенсорно-пізнавального та фізкультурно-оздоровчого напрямку.
Активну участь у виставці взяли участь вихователі:
Сарамок Т.Л. (представлено 4 мультимедійні ігри економічного спрямування: «Коли є попит на товар?», «Хто що виготовив?», «Що можна придбати за гроші, а що ні», «Знайди українські гроші»);

Коржавіна О.В. (1 мультимедійна гра пізнавального спрямування та 3 посібники фізкультурно-оздоровчого спрямування: «Види спорту та розваги», еспандер, сліди-килимки, «Осінній листопад в пляшці» );
Коротка Т.О. (2 мультимедійні ігри економічного спрямування: «Сортуємо сміття», «Магазин»).

В ході проведення виставки були відібрані 2 гри, які в найбільше відповідають критеріям оцінювання для представлення на міську виставку:
бізіборд (для дітей раннього та молодшого дошкільного віку, освітня лінія «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», автори Бойко Т.І., Більковець Н.В.); та мультимедійна дидактична гра «Сортуємо сміття» (для дітей старшого дошкільного віку, освітня лінія «Дитина у світі культури», автор Коротка Т.О.)
Високу оцінку педагогів отримали мультимедійні ігри «Хто що виготовив?», «Коли є попит на товар» (вихователь Сарамок Т.Л.), «Види спорту та розваги» (вихователь Коржавіна О.В.), коректурна таблиця «Супермаркет» (вихователь Кулага Т.Є.).

Педагоги впевнені, що використання створених ними ігор та посібників викликатиме у дітей інтерес до навчальної діяльності, забезпечуватиме засвоєння дітьми програмового матеріалу в цікавій ігровій формі.

27 листопада 2017

23 листопада педагоги запросили батьків своїх вихованців на день відкритих дверей «Дошкільний садок запрошує: подивіться мами й тата, як живуть ваші малята», щоб показати, як цікаво, насичено та змістовно проживають день діти в дошкільному закладі.

Батьки мали можливість переглянути різні види роботи вихователів з дітьми, стати учасниками освітнього процесу разом з дітьми, отримати консультації від педагогів та адміністрації дошкільного закладу.

Проведений захід сприяв згуртуванню колективу дошкільного закладу та батьківської громади в питаннях розвитку та виховання дітей.

24 листопада 2017

Під таким девізом з 20 по 24 листопада в дошкільному закладі був проведений тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності.

Вихователі розширювали знання дітей про правила безпечної поведінки на дорогах та транспорті, при користуванні електроприладами, при виявленні маловідомих предметів, при зустрічі зі свійськими та дикими тваринами.

Протягом тижня використовувались різні види роботи з дітьми: бесіди, розповіді, дидактичні ігри, моделювання ситуацій, читання художніх творів, розгляд ілюстрацій, перегляд мультфільмів.

Були проведені пішохідні переходи вулицями міста. Діти старших груп «Горобинка» та «Чомусики» побували на екскурсії в пожежній частині, Свої враження від побаченого відобразили в малюнках.

З метою закріплення дій персоналу у випадку надзвичайної ситуації була проведена тренувальна евакуація дітей та працівників дошкільного закладу.

В усіх вікових групах були облаштовані куточки з безпеки життєдіяльності, де діти мали можливість закріпити отримані знання.

Для батьків вихованців в батьківських куточках була розміщена інформація, надані поради та рекомендації щодо навчання дітей безпечної поведінки.

20 листопада 2017

З 13.11 по 17.11.2017 року в СДНЗ № 6 був проведений Тиждень толерантності. Разом з практичним психологом та вихователями діти малювали «долоньки доброти», на яких батьки писали добрі, теплі слова для малечі; встановлювали «скриньки добрих побажань», в які батьки мали можливість помістити найкращі побажання своїм дітям; читали та обговорювали «кольорові казки» про толерантні стосунки, переглядали мультфільм «Про Діму».

Дошкільнята групи «Сонечко» разом з батьками взяли участь у виставці малюнків «Мій найкращий друг»; а діти груп «Чомусики», «Горобинка», «Сонечко» - у фотовиставці «Найкраща усмішка дитини».

Для педагогів закладу були проведені тест на визначення рівня толерантності та семінар-практикум «Комунікативна компетентність педагога», а батькам дошкільнят надані рекомендації з виховання почуття емпатії у дітей.

15 листопада 2017

14 листопада 2017 року в СДНЗ № 6 для батьків дітей молодшого дошкільного віку практичним психологом Вітер-Єкименко Т.В. було проведено семінарське заняття з елементами тренінгу «Психологічне здоров’я дитини-майбутнє здорової людини».

Мета заняття – формування відповідального ставлення батьків до збереження психологічного здоров’я дітей; сприяння конструктивному спілкуванню в сім’ї ; вміння аналізувати свої виховні впливи на дитину та їх наслідки.

Батьки разом з практичним психологом активно обговорювали якості, риси характеру психологічно здорової дитини; складали правила поведінки для дітей замість обмежень та вказівок; розгадували психологічний кросворд; в малюнках зашифровували слова «любов», «турбота», «радість». Для учасників семінару був проведений тест на сприйняття життя, сім’ї, цінностей.

Завершилось заняття на позитивних емоціях з побажаннями зустрітися на подібних заходах.

14 листопада 2017

На початку листопада до музичної зали дошкільного закладу завітала золота осінь. В садочку в усіх вікових групах пройшли осінні свята.

Діти молодшої групи «Веселка» разом з вихователями Сарамок Т.Л. та Макухою Н.В. побували в осінньому лісі, зустріли красуню – Осінь, пограли з Ведмедиком, ховались від осіннього дощику, вправлялись в збиранні осінніх дарів.

Діти середньої групи «Сонечко» (вихователі Зайцева Л.В., Коров’яковська В.В.)допомагали Колобку шукати Осінь, зустрічались з героями однойменної казки та разом вітали Осінь віршами, піснями , таночками.

Діти середньої групи «Калинка» (вихователі Ткач О.І., Кулага Т.Є.) стали учасниками справжньої вистави «Як Гарбузик друзів шукав».

Діти старших груп «Горобинка» (вихователі Коржавіна О.В., Коротка Т.О.) та «Чомусики» (вихователі Шкатула Н.А., Петренко Д.О.) зустрілися з бешкетливою Сорокою та Бабусею–Ягусею; віршами, піснями, таночками, хороводами розповіли про дари та красу Осені. Вихованці групи з вивченням англійської мови «Чомусики» продемонстрували свої уміння розповідати вірші, виконувати пісні про осінь англійською мовою.

Активними учасниками осінніх свят були педагоги Коржавіна О.В., Бойко Т.І., Заєць О.О., Коротка Т.О., Петренко Д.О. та вихованці групи «Горобинка» Ваня Мінченко і Артем Панченко, які артистично зіграли своїх пер-сонажів.

Підготувала цей калейдоскоп осінніх свят музичний керівник Гречко Л.В.

27 жовтня 2017

З 17 по 27 жовтня в дошкільному закладі був проведений І етап обласного фестивалю «Гармонія руху». Протягом 2-х тижнів вихователі активізували свою роботу з дітьми з фізкультурно-оздоровчого, художньо-естетичного, предметно-практичного та валеологічного напрямків.

Був складений план проведення фестивалю. Кожний день мав свою тематичну спрямованість:

- день рухливих ігор «У здоровому тілі – здоровий дух»;
- день веселого таночка «Будем дружно танцювати , разом весело зростати»;
- день валеології «Це чудово, коли хочеш бути здоровим»;
- день предметно-практичної діяльності «Працюємо та граємо – досвід набуваємо».

До проведення фестивалю були залучені і вузькі спеціалісти. Музичний керівник Гречко Л.В. провела з дітьми домінантні музичні заняття «Музика лунає запальна, весело пограти кличе нас вона», «Таночок і я – гармонія життя»; вихователь з фізичної культури Коржавіна О.В. – фізкультурні заняття з елементами здоров’язбережувальних технологій «Вправи дихальні важливі для здоров’я і для сили», «Веселі горішки, масажери й шишки»; практичний психолог Вітер - Єкименко Т.В. – психогімнастичні вправи на розслаблення м’язів.

Діти грались та змагались під час музично-спортивних розваг «В ігри граємо – здоровими зростаємо», «Весело всі граємо – емоції розвиваємо». Активізації рухової діяльності дітей сприяли і заняття хореографічного та фізкультурно-оздоровчого гуртків (керівники Трунова М.Д., Коржавіна О.В.).

Сприятлива погода дозволила багато заходів провести на свіжому повітрі: танцювальний флещмоб в день відкриття фестивалю, рухливі та спортивні ігри, фізкультурні заняття, оздоровчі прогулянки та пішохідні переходи, працю в природі.

Проведена протягом фестивалю робота з дітьми сприяла активізації рухової діяльності дітей, збереженню та зміцненню їх фізичного та психічного здоров’я.

17 жовтня 2017

Відповідно до річного плану роботи СДНЗ№6 на 2017-2018 н.р. з 9 по 13 жовтня в дошкільному закладі була проведена традиційна виставка осінніх композицій «Краса рідного краю», спрямована на розвиток творчих здібностей дітей, виховання любові до рідного краю.

Її учасниками стали вихователі, діти та їх батьки.

На виставку було представлено 44 різнопланових композицій, виготовлених з різних природних матеріалів: овочів, фруктів, насіння та плодів, гілочок та листя дерев.

Найбільшу кількість робіт представили вихователі, діти та батьки груп «Сонечко» (13) та «Горобинка» (12).

Виставку відвідали діти всіх вікових груп, батьки та працівники закладу. Діти із захопленням розповідали про роботи, які вони виготовили разом з вихователями чи батьками, вибирали найкращу на їх погляд осінню композицію.

Такі спільні заходи сприяють об’єднанню дитячої, педагогічної та батьківської громади дошкільного закладу.

20 вересня 2017

За сприяння міського голови Ноги М.П. в санаторному дошкільному закладі №6 з 1 березня 2017 року була відкрита група з вивчення англійської мови.

Метою роботи даної групи є раннє оволодіння дітьми англійською мовою, формування у них особистісних якостей комунікабельності, толерантності, цілеспрямованості.

Освітній процес в групі реалізується в двох мовних системах – українській та англійській. Цю роботу організує та проводить молодий педагог Ковальова А.М. разом з вихователями групи «Чомусики» Шкатулою Н.А. та Петренко Д.О.

Діти із задоволенням вивчають англійську мову на спеціальних заняттях, під час прогулянки та в індивідуальній роботі з педагогом. Вихователі групи закріплюють отримані дітьми знання: повторюють вірші, пісеньки, ігри англійською мовою, підтримують розмову з дітьми відповідно до вивченої теми.

Необхідною складовою роботи по вивченню дітьми англійської мови є зв’язок з батьками. Успішним процес засвоєння мови буде лише тоді, коли будуть максимально задіяні батьки. Тому для них був оформлений батьківський куточок , де розміщується матеріал для роботи з дітьми вдома за певною темою, надаються консультації, проведене відкрите заняття.
Не менш важливим для освітнього процесу є створення англомовного середовища, яке знайомило б дітей з культурою англомовних країн, «занурювало» б їх у світ англійських букв та слів. Зараз продовжується робота по його збагаченню.

Сподіваємось, що злагоджена робота фахівців дошкільного закладу та батьків вихованців сприятиме формуванню у дітей елементарної англомовної комунікативно-мовленнєвої компетенції.

18 вересня 2017

З 11 по 15 вересня в дошкільному навчальному закладі був проведений Олімпійський тиждень. Метою його проведення була пропаганда здорового способу життя, формування у дітей фізичного і морального здоров’я, залучення їх до занять фізичною культурою і спортом.

В ході його проведення діти знайомились з історією виникнення Олімпійських ігор, їх символікою, залучались до різноманітних фізкультурно-оздоровчих заходів. Вихователі активно використовували розповіді, розгляд ілюстрацій, перегляд презентацій та мультфільмів на відповідну тематику.

Закінчився Олімпійський тиждень проведенням фізкультурного свята, в якому взяли участь діти старших груп, випускник дошкільного закладу – юний футболіст Крисько Аристарх, тренери КДЮСШ «Барса» Терех Інна Григорівна та Бубенець Альона Миколаївна. Дітям було цікаво подивитись майстер-клас від юного футболіста Крисько Аристарха та юного спортсмена Мельника Єгора –майстра з віджимання; показати свої знання з історії Олімпійських ігор під час гри-вікторини; позмагатись у веселих іграх-естафетах , які провели з ними тренери КДЮСШ «Барса» та вихователь з фізичної культури Коржавіна О.В.

Спортивне свято сподобалось всім його учасникам.

Щиро дякуємо всім, хто взяв участь в підготовці та проведенні Олімпійського тижня в дошкільному закладі.

04 вересня 2017

3 вересня колектив СДНЗ№6 разом з шосткинцями та гостями міста відзначав День міста.

Педагоги разом з вихованцями та їх батьками були учасниками ходи навчальних закладів під гаслом «Шостка крок до мистецтва», демонструючи мистецтво творити; презентували свій дошкільний заклад – «Ми творці свого краю»; демонстрували красу української вишиванки під час параду вишиванок «Дарують радість вишиті узори».
Кухарі дошкільного закладу разом з коллегами з дошкільних закладів міста щиро вітали ветеранів та пригощали їх солдатською кашею.

01 вересня 2017

Вітаємо зі святом 1 вересня!

02 червня 2017

В перший день літа в День захисту дітей в дошкільному закладі було проведено музично-спортивне свято «Країна дитинства в дитячих роках».

Вихователі підготували для дітей цікаву програму, куди ввійшли святковий флешмоб, різноманітні ігри-естафети з м’ячами, стрибками на казкових конячках, ігри-розваги з водою, конкурси на найкращий малюнок та «салют» з мильних бульбашок. Гарний настрій підтримувався веселою музикою.

Діти змістовно провели час та отримали масу позитивних емоцій.

26 травня 2017

25 травня в дитячому садочку відбулася урочиста подія – випускне свято.

Кажуть, що чужі діти ростуть швидко. Але в дитячому садку немає чужих - прикипівши душею і серцем одне до одного, змахуючи сльозу, прощались педагоги зі своїми вихованцями, що от-от випурхнуть із гніздечка дитячого садка.

Випускники – завтрашні школярі багато чому навчилися в дитячому садку. Вони яскраво продемонстрували свої таланти та вміння гостям свята – батькам та працівникам дошкільного закладу. Гості бурхливими аплодисментами реагували на зворушливий вальс, щемливий танок з іграшками, веселі шкільні частівки, завзятий східний танок. Радість та веселий сміх викликала поява Хоттабича, який здивував всіх присутніх своїми чарівними фокусами та веселими жартами.

Ми впевнені, що це свято залишиться в серцях наших випускників теплим спомином дитинства.

10 квітня 2017

10 квітня батьки та вихователі групи «Горобинка» зібрались на семінар-практикум «Комп’ютерна гра в житті дитини». Метою зустрічі було обговорення значення комп’ютерних ігор в житті дітей, ознайомлен-ня батьків з досвідом роботи вихователів групи по використанню комп’ютерних ігор та інтерактивної дошки в роботі з дітьми.

Вихователь Коротка Т.О. проаналізувала результати анкетування батьків з даного питання, познайомила батьків з основними функціями комп’ютерних ігор, нагадала правила безпеки при роботі з комп’ютером.

Батьки мали можливість переглянути відеоролик « Місце комп’ютер-ної гри в освітньому процесі групи «Горобинка» , пограти в розвиваючі ігри, попрацювати з інтерактивною дошкою.

Наприкінці зустрічі їм були надані рекомендації щодо правил корис-тування дітьми комп’ютером та адреси сайтів, матеріали яких можна ви-користати в роботі з дітьми.

31 березня 2017

31 березня в дошкільному закладі за сприяння управління освіти пройшла екологічна акція «Посади дерево».

Педагоги та діти середніх і старших груп висадили на території закладу молоді деревця. Зелена зона дошкільного закладу поповнилась дубками, берізками та липами. Діти з великим задоволенням та бажанням допомагали дорослим в посадці дерев.

Даний захід сприяв вихованню у дітей ціннісного ставлення до природи, прищепленню навичок природодоцільної поведінки, бажанню брати участь у природоохоронній діяльності.

28 березня 2017

28 березня діти та педагоги дошкільного закладу запросили батьків на день відкритих дверей. Темою цього дня була її величність гра. Батьки мали можливість наочно переконатися в значенні гри в житті дитини, переглянувши творчі ігри дітей.

В цей день діти були артистами, лікарями і пацієнтами, конструкторами і будівельниками, продавцями і покупцями, водіями і пасажирами.

Ці ігри сприяли формуванню елементарних форм життєвої компетенції дітей, реалізації їх природного потенціалу, індивідуалізації особистісного становлення.

13 березня 2017

13 березня 2017 року в батьківській вітальні зібралась дружня родина дітей та батьків групи «Веселка», щоб обговорити питання виховання у дітей старшого дошкільного віку працелюбності та самостійності.

Батьки наших вихованців мали можливість ознайомитись з досвідом трудового виховання дітей в дошкільному закладі, послухавши виступ практичного психолога Вітер-Єкименко Т.В. про особливості трудового виховання дітей старшого дошкільного віку; переглянути відеоролик «Трудові будні дітей групи «Веселка», підготовлений вихователями Макухою Н.В. та Сарамок Т.Л.

В ході зустрічі батьки поділились досвідом трудового виховання дітей в сім’ї, почули мрії своїх дітей про майбутню професію, побачили їх знання про світ професій дорослих; позмагались з дітьми під час гри-вікторини «Все про професії», отримали поради щодо трудового виховання дітей.

В кінці зустрічі батьки разом з дітьми отримали можливість проявити творчість, оригінальність і виготовити цікаві іграшки та поробки з паперу.

Батьки, оцінюючи захід, були одностайні: час, проведений разом з дітьми, був корисний для всіх.

Підготувала і провела цю зустріч вихователь групи «Веселка» Макуха Н.В.

06 березня 2017

Разом з першим весняним сонечком наші діти запросили своїх найулюбленіших жінок – мам та бабусь на жіноче свято.

Вони вітали всіх жінок і дівчат піснями та таночками, дарували їм вірші, розігрували сценки. Створити позитивну атмосферу, веселий настрій допомагали ведучі та герої свят – Весна, Сонечко, Шапокляк у виконанні педагогів дошкільного закладу.

Вдячні гості оплесками дякували дошкільнятам за теплі весняне привітання.

23 лютого 2017

Під таким девізом в дошкільному закладі пройшло спортивне свято.

Разом з вихованцями старшої групи «Веселка» в ньому взяли участь учні 2-Б класу ЗОШ№5 (класний керівник Самусь Н.М.). Об’єднані команди дошкільнят та школярів «Смайлики» та «Смішарики» змагались у швидкості та спритності під час веселих ігор та естафет. В цих змаганнях не було переможців і переможених. В підсумку перемогла дружба і гарний настрій.

Це спортивне свято було організовано і проведено вихователем з фізичної культури дошкільного закладу Коржавіною О.В. за участю музичного керівника Гречко Л.В. та вихователів групи «Веселка» Макухи Н.В., Сарамок Т.Л.

15 лютого 2017

В рамках міського фестивалю інноваційних занять 20.01.2017р. в дошкільному закладі вихователем Короткою Т.О. було проведене комплексне заняття «В гості до зимових місяців» з використанням інформаційно-комунікативних технологій.

Діти групи «Горобинка» (5-й р.ж.) здійснили віртуальну подорож зимовими місяцями, розширили та уточнили знання про зимові явища, поведінку тварин взимку, зимуючих та перелітних птахів. Вони обстежували природні об’єкти, порівнювали їх між собою, визначали їх кількість.

З метою стимулювання творчої активності дітей вихователь Коротка Т.О. підготувала і використала в роботі з дітьми мультимедійну презентацію, комп’ютерні ігри та вправи за змістом заняття. В ході проведення заняття використовувалась інтерактивна дошка. Діти мали реальну можливість бачити на екрані результати своєї роботи.

Експертна група відмітила вміння вихователя Короткої Т.О. взаємодіяти з дітьми, емоційність її мовлення.

На підставі рішення експертної групи фестивалю інноваційних занять педагогів дошкільних навчальних закладів Короткій Т.О. було підтверджено застосування на занятті інноваційної технології, а саме – інформаційно-комунікативної технології.
Вітаємо молодого педагога з вдалою участю у фестивалі.

30 грудня 2016

З 26 по 29 грудня в дошкільному закладі пройшли яскраві, веселі, казкові новорічні свята.

В гості до дітей завітали хитрі Лиска Аліса і Кіт Базиліо, які дуже хотіли потрапити на новорічне свято замість Діда Мороза; красуня Зима, бешкетлива Баба Яга та сердитий Бармалей , і, звичайно ж, подолавший всі перешкоди, казковий, довгоочікуваний Дід Мороз.

Його з радістю зустрічали зайченята, снігурі, пінгвіни, гномики, ялинки,сніговики, зірочки, які із задоволенням дарували Діду Морозу свої хороводи, пісні, завзяті таночки, радісний сміх. А найочікуванішим моментом цих свят стали подарунки від Діда Мороза.

Задоволення, гарний настрій отримали всі – і діти, і дорослі.

12 грудня 2016

1 грудня діти старшої групи «Веселка» разом з вихователем Сарамок Т.Л. та практичним психологом Вітер-Єкименко Т.В. відвідали ЗОШ №5.

Для них була організована екскурсія по школі: діти відвідали шкільну бібліотеку, спортивну залу та шкільну їдальню. Побували на уроці з основ здоров’я в 1-А класі (вчитель Нагула Н.В. ), стали гостями на святі «Я люблю Україну», яке підготували учні 2-Б класу (вчитель Самусь Н.М.)

Наші вихованці отримали багато позитивних вражень від відвідання школи.
Щиро дякуємо адміністрації школи №5 за співпрацю.

28 листопада 2016

Протягом двох тижнів листопада в дошкільному закладі активізувалася робота з безпеки життєдіяльності.

З 14 по 18 листопада був проведений Тиждень безпеки дорожнього руху. В ході його проведення вихователі розширювали та уточнювали знання дітей про дотримання правил дорожнього руху, поведінку на дорогах та транспорті. Були проведені пішохідні переходи вулицями міста, спостереження за транспортом та пішоходами, вікторини зі знання правил дорожнього руху, ігри в куточках безпеки життєдіяльності, виставки дитячих малюнків.

З 21 по 25 листопада був проведений Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. З працівниками дошкільного закладу проведений позаплановий інструктаж з питань техногенної, пожежної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На допомогу вихователям була оформлена виставка літератури з питання безпеки життєдіяльності, в батьківських куточках розміщені поради та рекомендації щодо дій в надзвичайних ситуаціях.

Робота з дітьми проводилась за тематичними напрямками:

- правила поведінки при експлуатації побутових газо- та електроприладів;
- правила поведінки на дорогах та транспорті;
- правила поведінки при зустрічі зі свійськими та дикими тваринами;
- правила поведінки при виявленні маловідомих предметів
через використання різних форм роботи: заняття, бесіди, екскурсії, дидактичні ігри, читання художніх творів, розгляд ілюстрацій.

Діти старшої групи «Веселка» ознайомились з роботою працівників служби з надзвичайних ситуацій, відвідавши пожежну частину.

Завершився тиждень знань проведенням Дня здоров’я на тему «Виховання дбайливого ставлення до здоров’я».

22 листопада 2016

З 9 по 11 листопада в дошкільному закладі пройшла виставка дидактичних ігор. Вихователями були виготовлені 12 дидактичних ігор мовленнєвого спрямування, з них 11 ігор – в номінації «Дидактичні ігри», 1 гра – в номінації «Мультимедійні дидактичні ігри».

В ході проведення виставки були відібрані 3 гри для участі у міській виставці дидактичних ігор, яка відбулася 17 листопада. На міську виставку були представлені:

дидактична гра «Теремок» (вихователь Шкатула Н.А.),
дидактична гра «З кулькою граємо – мову розвиваємо» (вихователь Макуха Н.В.),
мультимедійна дидактична гра «Цікаво граємо – мовлення розвиваємо» (вихователь Коротка Т.О.)

Рішенням журі міської виставки мультимедійна гра «Цікаво граємо – мовлення розвиваємо» вихователя Короткої Т.О. стала переможцем у номінації «Мультимедійні дидактичні ігри».

Вітаємо Коротку Тетяну Олександрівну з перемогою і дякуємо всім учасникам виставки за активну участь в її проведенні та презентації дидактичних ігор. Бажаємо плідної роботи з дітьми із використанням поданих ігор.

10 листопада 2016

На початку листопада в дошкільному закладі пройшли осінні свята.

Малята віршами, піснями, таночками, веселими іграми зустрічали красуню Осінь. Діти середньої групи «Чомусики» подорожували разом з Колобком у пошуках Осені, зустрічаючи казкових героїв. Старші дошкільнята побували на гостинах у Гарбузової родини.

Багато зусиль для вдалого проведення свят приклали музичний керівник Гречко Л.В. та вихователі груп.

Жодне свято не пройшло без смачних осінніх дарунків – запашних та соковитих
яблук і груш, які підготували батьки наших вихованців, що були
вдячними глядачами цих свят.

19 жовтня 2016

З 10 по 17 жовтня в дошкільному закладі була проведена виставка осінніх композицій «Краса рідної землі». Метою її проведення був розвиток творчих здібностей, уяви, фантазії у дітей, виховання у них любові до природи рідного краю; налагодження тісної співпраці з батьками вихованців, залучення їх до активної участі в житті дошкільного закладу.

В проведенні виставки взяли участь всі вікові групи. На виставку були представлені дитячі роботи з природного матеріалу, колективні роботи дітей з вихователями та дітей з батьками.

Найбільш активними учасниками виставки стали діти, вихователі та батьки груп «Веселка» (15 робіт), «Сонечко» (14 робіт), «Калинка» (13 робіт). А всього на виставку було представлено 62 роботи.

Протягом тижня активними відвідувачами виставки були не тільки діти, працівники дошкільного закладу, а й батьки наших вихованців.

10 жовтня 2016

На виконання наказу Управління освіти Шосткинської міської ради від 12.09.16р. № 177-ОД в СДНЗ №6 з 03 по 10 жовтня був проведений фестиваль «Гармонія руху», направлений на збереження та зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку, активізацію роботи з фізкультурно-оздоровчого напрямку.

Була складена програма проведення фестивалю, яка передбачала охоплення всіх дітей в СДНЗ різноманітними формами фізкультурно-оздоровчого, художньо-естетичного, предметно-практичного, валеологічного спрямування з активним використанням рухів і музики. Протягом тижня були проведені тематичні дні: «Любим гратися, стрибати щоб здоровими зростати» (день рухливих, спортивних ігор); «Про здоров’я знаємо, про здоров’я дбаємо» (валеологія, формування здоров’язбережувальної компетентності); день веселого таночка (заняття хореографічного гуртка, танцювальний флеш-моб); «Дуже люблять в нас малята у садочку працювати» (предметно-практична, трудова діяльність); «Музику й рухи ми поєднали, весело в ігри чудові пограли» (музично-спортивні розваги). Були проведені домінантні музичні заняття «Ми дуже любим грати, світ навколо пізнавати» (молодші групи), «Ритми запальні звучать і до танцю звуть малят» (середні групи), «Кожен з нас тут, як козак, витанцьовує гопак» (старша група) та ігрові фізкультурні заняття ««Осінь чарівна у гості прийшла, ігри веселі для нас принесла»(молодші групи), «Осінь зустрічаємо, стрибаємо і граємо» (середні групи), « Осінь золоту стрічаємо, весело стрибаємо і завзято граємо»(старша група). В ході проведення фестивалю особлива увага приділялась організації оптимального рухового режиму, використанню різноманітних форм роботи з фізичного виховання.

05 вересня 2016

3 вересня працівники дошкільного закладу взяли участь у святкуванні Дня міста. Разом зі старшими вихованцями були учасниками урочистої ходи, представляли візитну картку дошкільного закладу, пригощали ветеранів солдатською кашею, демонстрували вишиванки під час параду вишиванок.

31 серпня 2016

Шановні педагоги, діти та батьки!

Вітаємо Вас з початком нового навчального року! Бажаємо міцного здоров’я, успіхів у вихованні та навчанні дітей.
Дякуємо за активну участь в підготовці дошкільного закладу до нового навчального року.

Адміністрація СДНЗ №6

31 травня 2016

26-27 травня в дитячому садочку пройшло останнє свято для дітей старших груп – свято прощання з дитячим садком.

Це свято зібрало багато гостей: дітей, батьків, працівників дитячого садка. Воно було наповнене і урочистістю, і гумором, і сумом розставання. Батьки із задоволенням і гордістю сприймали пісні, таночки, вірші та сценки, які підготували їх подорослішалі діти. Бурними аплодисментами супроводжували танок юних джентельменів із шляпами та тростинами; веселим сміхом підбадьорували танок винахідливих бешкетників з портфелями; крадькома витирали сльозинки під час прощального таночка дівчат з іграшками та останнього вальсу.

А скільки радості доставили всім присутнім казкові персонажі, що завітали на свято: хитра і вигадлива Баба Яга, веселий Буратіно та Василіса Премудра.

Свято пройшло на одному диханні. В кінці свята батьки привітали випускників та вручили їм подарунки. Багато теплих слів подяки було адресовано колективу дитячого садка та її завідувачу Єрко О.П.

Від колективу дитячого садка Єрко О.П. щиро привітала випускників та їх батьків із завершенням першої сходинки в їх житті, вручила грамоти дітям за їх досягнення, дипломи про закінчення дитячого садка, подякувала батькам за їх активну співпрацю з дошкільним закладом.

Завершенням свята став запуск дітьми в небо різнокольорових повітряних кульок з
їх мріями та побажаннями на майбутнє.

17 травня 2016

17 травня команда юних спортсменів дошкільного закладу взяла участь у міських змаганнях з легкої атлетики серед дошкільних закладів міста «Веселі старти». На стадіоні КДЮСШ «Барса» хлопчики та дівчатка змагались в бігу на 30 метрів та киданні м’яча на дальність. Юні спортсмени показали гарну фізичну підготовленість.

Переможцем змагання в особистому заліку стала Муха Кароліна, яка зайняла ІІ місце в киданні м’яча на дальність.

Вітаємо юних спортсменів: Муху Кароліну, Берестовську Іру, Корнєєву Віку, Кузьмич Карину, Пилипець Віку, Стегайло Івана, Степаненко Артема, Новик Ярослава, Хомовненко Мирослава, Дзюбу Антона із вдалим виступом на спортивних змаганнях!

20 квітня 2016

Ніщо так не розвиває дитячу цікавість, уяву, фантазію як ознайомлення малюка з природним довкіллям.Зустріч з птахами, тваринами, рибами, які утримуються в домашніх умовах, викликає у дітей великий інтерес.

Саме тому діти старшої групи «Калинка» охоче підтримали пропозицію вихователя Ткач О.І. відвідати станцію юних натуралістів.

Як же йти без подарунків? Діти принесли для тварин моркву, буряк, капусту, яблука.
Доброзичливо і тепло зустріли наших вихованців працівники СЮН.

У дітей захватило подих від папуг, які весело щебетали в клітці: різнокольорові, жваві, вони виспівували на різний лад.

Як цікаво було дивитись на маленьку морську свинку, яка тільки з’явилсь на білий світ; спостерігати за декоративними кроликами, які смачно хрумкотіли морквою.
Подив у дітей викликали жабки, які, стоячи у воді, спали солодким сном; шиншили, яким прийшлося до смаку смачне яблучко, яке вони тримали у своїх лапках.
Світ тварин викликав у дітей радісні , незабутні емоції. Вони зрозуміли, що люди відповідають за тих, кого приручили.

Щиро дякуєм працівникам СЮН за цікаву екскурсію для наших дітей!

14 квітня 2016

В дошкільному закладі продовжується активна робота з благоустрою та озелененні території: оновлюються клумби, висаджуються молоді дерева та кущі.

8 квітня на допомогу працівникам дошкільного закладу прийщли учні 8 «А» класу ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 разом з вчителем трудового навчання Кибенко М.М., серед яких були і випускники нашого дошкільного закладу.

Діти та колектив СДНЗ№6 щиро вдячні учням та адміністрації ЗОШ №5 за надану допомогу в благоустрої території.

11 квітня 2016

7 квітня діти групи «Калинка» разом з вихователем Ткач О.І. та музичним керівником Гречко Л.В. запросили своїх рідних на родинне свято «Родина, родина, від батька й до сина…». В гості до дітей прийшли їх найрідніші – мами , тата, бабусі, дідусі.

Протягом всього свята діти радували їх своїми творчими здібностями в піснях, танцях, веселих сценках; раділи від участі батьків разом з ними в веселих іграх.

Проведене свято сприяло зближенню родинного та суспільного виховання; усвідомленню батьками важливої ролі сім’ї у вихованні дітей; активному залученню батьків до освітнього процесу в дошкільному закладі.

30 березня 2016

Діти старших груп дошкільного закладу «Калинка» та «Сонечко» разом з вихователями та батьками взяли участь в дитячому творчому конкурсі «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху».
Робота вихователів була спрямована на закріплення знань дітей про правила дорожнього руху, безпечну поведінку на дорозі, виховання дбайливого ставлення до власної безпеки та безпеки оточуючих, свідомого ставлення до неухильного виконання правил дорожнього руху.
Проведення конкурсу сприяло приверненню уваги дорослих до проблеми безпеки дорожнього руху, розвитку творчих здібностей дітей, активізації співпраці дошкільного закладу з сім’ями вихованців.
Кращі творчі роботи дітей направлені для участі в міському етапі конкурсу.

09 березня 2016

На початку березня дитячий садок наповнився веселим сміхом, радісними посмішками, гарним настроєм. Це діти разом з вихователями запросили в гості мам та бабусь, щоб привітати їх з весняним святом 8 Березня.

В їх адресу лунали теплі слова привітань та побажань, пісні та веселі таночки від маленьких артистів. Мами та бабусі були не тільки вдячними глядачами, а й активними учасниками веселих ігор та забав.

01 березня 2016

З метою організації специфічного пізнавального середовища, стимулювання пізнавальної активності дошкільників в групових кімнатах дошкільного закладу були створені міні-музеї екологічного спрямування:

- міні-музей «Такий різний пісок» (група «Чомусики», вихователь Шкатула Н.А.);
- міні-музей «Чарівне яєчко» ( група «Горобинка», вихователь Коротка Т.О.);
- міні-музей мушлів (група «Горобинка», вихователь Коржавіна О.В.);
- міні-музей «Ми і космос» (група «Веселка», вихователі Макуха Н.В., Сарамок Т.Л.);
- міні-музей «Від зернини до хлібини» (група «Сонечко», вихователі Зайцева Л.В., Коров’яковська В.В.);
- міні-музей хвойних дерев «Збережемо хвойні дерева для майбутнього» (вихователі Ткач О.І., Кулага Т.Є.).

Дані міні-музеї – це:

- інтерактивне предметне середовище, де діти мають змогу самостійно ознайомлюватися з експонатами, які їх зацікавили – роздивлятися, брати в руки, маніпулювати ними, обстежувати, проводити досліди, гратися; у кожному міні-музеї містяться набори дидактичних ігор з теми;
- мовленнєве середовище, адже у дітей завжди виникають запитання, на які їм хочеться отримати відповідь;
- емоційно-ціннісне середовище – діяльність у музеї збагачує дітей новими враженнями, сприяє формуванню світогляду;
- відкритий простір – експонати за потреби можна додавати чи прибирати.

14 січня 2016

Зима продовжує дарувати дітям свято. 14 січня діти старших груп «Сонечко» та «Калинка» отримали запрошення від учнів Шосткинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 на виставу «Снігова Королева».

Діти разом з вихователями із задоволенням побували в гостях у своїх старших друзів, переглянули цікаву виставу, отримали багато гарних, позитивних вражень, якими потім ділилися з своїми батьками.

Дякуємо Самусь Наталії Миколаївні - заступнику директора з навчально-виховної роботи, яка опікується початковою школою, Нагуло Надії Володимирівні - вчителю вищої категорії, класному керівнику 4-Б класу та її учням, які подарували дітям справжню зимову казку!

14 січня 2016

В дошкільному закладі пройшло традиційне свято Різдва.

Діти старших груп «Калинка» і «Сонечко» разом з педагогами дошкільного закладу привітали гостей колядками, щедрівками, веселими сценками різдвяного вертепу, побажаннями щастя та здоров’я, миру та добробуту всім у новому році.

30 грудня 2015

З 28 грудня дошкільний заклад наповнився атмосферою новорічного свята. Красуня – ялинка запросила до музичної зали малят на святкове дійство. Протягом трьох днів біля ялинки лунали пісні, вірші, діти танцювали , грали, водили хороводи.

Та найбільшу радість у дітей викликав прихід Діда Мороза з онучкою Снігурочкою. Разом з дітьми та Дідом Морозом розважались ведмедики з лисичками, білочки з зайчиками, снігурі зі сніжинками. Запальними таночками радували гостей розбійники та циганки.

А яке ж Новорічне свято без Зими та Снігової королеви, без казкових чудес – фокусів Діда Мороза, живого мішка з подарунками?

Успішному проведенню свят сприяла активна участь в їх підготовці та проведенню всіх працівників дошкільного закладу та батьків малюків.

Наші вихованці отримали не тільки солодкі подарунки, а й великий запас позитивних емоцій, радості, гарного настрою.

28 грудня 2015

Підведені підсумки міського конкурсу веб-сайтів серед навчальних закладів міста.

В переддень Нового року наш дошкільний заклад отримав радісну звістку: ми стали переможцями міського конкурсу веб-сайтів в номінації «Дошкільні навчальні заклади».

Щиро дякуємо розробникам, авторам сайту та його відвідувачам за роботу та підтримку, міську владу – за цінні подарунки!

23 грудня 2015

З 14 по 18 грудня в дошкільному закладі пройшла виставка дидактичних ігор. Розвивальне середовище поповнилось 14 дидактичними іграми та посібниками, виготовленими педагогами дошкільного закладу.

У відповідності з вимогами до матеріалів виставки педагогами закладу були підготовлені дидактичні ігри та дидактичні посібники за різними освітніми лініями для дітей дошкільного віку: «Дитина в соціумі» - 2, «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» - 6, «Мовлення дитини» - 3, «Дитина в природному довкіллі» - 2, «Дитина у світі культури»- 1. Більшість представлених ігор мають полі-функціональний характер, тобто за їх допомогою розв’язуються завдання декількох освітніх ліній.

В ході проведення виставки були відібрані 2 гри, які в найбільше відповідають критеріям оцінювання для представлення на міську виставку:
маршрутна гра «В пошуках 7-ми чудес України» (для дітей старшого дошкільного віку, освітня лінія «Дитина в соціумі», автор Ткач О.І.) та дидактична гра «Кішки-мишки» (для дітей старшого дошкільного віку, освітня лінія «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», автор Шкатула Н.А.)

Рішенням журі міської виставки дидактичних ігор гра «В пошуках 7-ми чудес України» вихователя Ткач О.І. стала однією з кращих. Вітаємо переможців і дякуємо всім учасникам виставки.

20 грудня 2015

Протягом всього року діти з нетерпінням чекали та готувались до зустрічі з Святим Миколаєм. І цього зимового дня їх мрії здійснились: в гості до дітей завітав Святий Миколай.

Діти отримали від Святого Миколая гостинці, подарували йому вірші з побажаннями миру, щастя, надії на краще, пообіцяли бути такими ж гарними, чемними, працелюбними дітьми – справжніми українцями.

10 грудня 2015

В рамках проведення засідань міського методичного об’єднання вихователів груп раннього віку в дошкільному закладі був проведений колективний перегляд комплексного заняття «Подружилися малята з лісовим зайчатком», яке провела вихователь Більковець Надія Василівна.

В гості до малят групи «Дружня сімейка» завітав зайчик. Діти з великим інтересом та задоволенням гралися з ним, відбирали для нього гостинці, готували подарунки, вчили, як потрібно швидко втікати від хитрої лисички. Малята вчились бути турботливими та чуйними друзями.

Вихователь Більковець Н.В. отримала схвальні відгуки за проведене заняття від колег – вихователів з дошкільних закладів міста.

09 грудня 2015

Під таким девізом пройшла зустріч за круглим столом батьків вихованців групи «Калинка», яку організувала і провела вихователь Ткач Ольга Іванівна.

Під час зустрічі батьки обговорили актуальність питання патріотичного виховання дошкільнят, ознайомились з основними напрямками роботи дошкільного закладу з патріотичного виховання дошкільників, переглянули фоторолик «Плекаємо в душі дитини любов до Батьківщини», стали учасниками інтелектуальної гри «Шостка - ти колиска моя», завдання для якої були підібрані вихователем разом з дітьми.

Враховуючи результати анкетування батьків, вихователь в кінці зустрічі надала їм рекомендації щодо виховання у дітей любові до Батьківщини, яка починається з радісних почуттів, викликаних природою рідного краю, фольклором, народним мистецтвом; зі знань про свою країну, поваги до її талановитих і працьовитих людей, бажання їх наслідувати.

Гостями зустрічі були педагоги-дошкільники з дошкільних навчальних закладів міста.

26 листопада 2015

В рамках проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності 24 листопада вихователі груп дітей старшого дошкільного віку «Сонечко» та «Калинка» провели екскурсію до пожежної частини.

Її метою було розширення знань дітей про героїчну професію пожежного; ознайомлення з пожежною технікою; спецодягом та засобами пожежогасіння; закріплення правил протипожежної безпеки.

Своїми враженнями від побаченого під час екскурсії діти активно ділилися з батьками, передавали в малюнках та іграх.

18 листопада 2015

18 листопада в дошкільному закладі пройшов день відкритих дверей для батьків на тему: «Любов до природи виховуємо змалку».

Вони мали можливість:

- переглянути групові заняття з пріоритетом завдань екологічного виховання:
«Осінь в гості завітала» (група «Горобинка», вихователь Гришкова В.Ф.)
«Пізня осінь ходить гаєм» (група «Чомусики», вихователь Шкатула Н.А.)
«Пригоди Дюймовочки» (група «Веселка», вихователь Макуха Н.В.)
«В саду і на городі врожай зібрали добрий» (група «Сонечко, вихователь Коров’яковська В.В.)
«Вода – джерело життя» (група «Калинка», вихователь КулагаТ.Є.)
«Сторінками осінньої книги» (група «Веселка», вихователь Сарамок Т.Л.)

- стати учасниками «Брейн-рингу» знавців птахів «Наші пернаті друзі»
(группа «Сонечко» , вихователь Зайцева Л.В.)

- виготовити разом з дітьми екологічну газету «Дерева – зелені легені нашого міста» (группа «Калинка», вихователь Ткач О.І.)

- переглянути виставки дидактичних ігор та посібників з екологічного виховання

- познайомитись з досвідом роботи дошкільного закладу з екологічного виховання та отримати консультації фахівців.

09 листопада 2015

З 4 по 6 листопада в гостях у дітей дошкільного закладу перебувала чарівниця - осінь. В усіх вікових групах пройшли осінні свята, наповнені піснями, таночками, віршами про чарівну пору року, сюрпризними моментами.
До молодших дошкільнят завітав веселий Колобок, разом з яким вони шукали Осінь, потрапляючи в різні пригоди, зустрічаючи лісових мешканців – Зайчика, Вовка Ведмедя.
Старші дошкільнята визволяли Осінь з полону сердитої Хмари. А допомагав їм в цьому хитрий Їжачок. Його веселі ігри сподобались не тільки дітям, а й сердитій Хмарі, яка врешті-решт стала добрішою і повернула чарівницю -Осінь.
Свята сподобались і дітям, і присутнім гостям. Діти отримали не тільки позитивні емоції, гарний настрій,а й подарунки від щедрої Осені.

26 жовтня 2015

З 15 по 25 жовтня в СДНЗ пройшов фестиваль «Гармонія руху», направлений на збереження та зміцнення здоров’я дітей, активізацію фізкультурно - оздоровчої роботи.
Відповідно до його мети та плану проведення педагогами закладу особлива увага була приділена використанню в роботі з дітьми різних форм фізичного виховання. Протягом тижня проводились ігрові фізкультурні та домінантні музичні заняття, екскурсії та пішохідні переходи, заняття хореографічного та спортивного гуртків, рухливі, спортивні та музичні ігри. Підсумком тижня стала музична розвага «Любимо ми гратись, любим розважатись».
Батькам була надана консультація «Як удосконалювати рухи дитини».

15 жовтня 2015

З метою вшанування бойового подвигу, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі з нагоди Дня захисника України в СДНЗ№6 були проведені з дошкільниками тематичні заходи:

- бесіди на тему «Сміливі та дужі захисники України» з розглядом ілюстрацій та використанням художніх творів;
- тематичний день «День українського козацтва»;
- музично-спортивна розвага «На захисті Батьківщини»
Особливий інтерес у старших дошкільників викликала екскурсія до військової частини, в ході якої вони змогли краще познайомитись з професією військового, захисника України, проникнутись повагою та шаною до людей цієї героїчної професії.

12 жовтня 2015

З 5 по 9 жовтня в дошкільному закладі була проведена традиційна виставка поробок з природного матеріалу. В цьому році вона пройшла під девізом «Краса рідної землі». Метою її проведення було виховання у дітей інтересу до природи рідного краю, ознайомлення з її красою, розмаїттям та природним багатством.
В ній взяли участь діти, вихователі та батьки всіх вікових груп. Цікаві поробки та композиції з природного матеріалу викликали жвавий інтерес як у маленьких, так і дорослих учасників виставки.

14 вересня 2015

До проведення Дня фізичної культури і спорту та Всеукраїнського Олімпійського уроку в СДНЗ були сплановані та проведені відповідні заходи.
Зокрема, діти старших груп взяли участь у спортивному святі «Веселі старти», в ході якого вони змагались у силі, спритності, швидкості, витривалості. З показовими виступами перед дошкільнятами виступили випускники дошкільного закладу – вихованці ДЮСШ Матренок Нікіта та Снітко Євген, які показали свої вміння у володінні прийомами карате та футболу, розповіли про свої спортивні досягнення. Прикрасою свята став виступ вихованки ДЮСШ з художньої гімнастики Шкурко Влади з вправами з м’ячем та стрічкою.
Гостем свята був учасник бойових дій в АТО Муха О.В., батько вихованки дошкільного закладу, який побажав дітям рости здоровими, сильними, мужніми і бути справжніми патріотами та майбутніми захисниками України.

04 вересня 2015

3 вересня працівники дошкільного закладу разом із земляками та гостями відзначали день рідного міста.
Вони взяли участь в урочистому мітингу, присвяченому річниці з Дня визволення міста від німецько-фашистських загарбників;
пригощали ветеранів солдатською кашею; презентували жителям та гостям міста свій дошкільний заклад під девізом «Ми сторінки історії твоєї»;
демонстрували красу української вишиванки під час «Параду вишиванок»;
протягом дня були учасниками та глядачами різноманітних святкових заходів.

12 січня 2015

Продовжуючи святкування циклу зимових свят, педагоги та діти старших груп «Чомусики» та «Калинка» запросили батьків на святкування свята Різдва до дошкільного закладу.

Музична зала перетворилась на затишну домашню оселю з різдвяним столом з національними стравами та яскраво прибраною ялинкою. Господиня радо зустріла і привітала дітей та батьків, нагадала їм традиції святкування свята Різдва в Україні.

У виконанні дітей прозвучали зимові пісні, колядки та щедрівки. Діти з захопленням грали в українські народні ігри. А потім завітали колядники з побажаннями щастя та здоров’я, миру та добробуту всім у цьому році.

Кульмінацією цього свята став прихід святкового вертепу з різдвяною зіркою, веселою Козою,циганом з циганкою, лікарем – аптекарем, чортиком та рядженими, які прославляли свято, господарів та веселили всіх присутніх.

Проведення цього свята є щорічною традицією дошкільного закладу і має на меті ознайомлення дітей з народними традиціями святкування, об’єднання педагогічного, дитячого та батьківського колективів, прищеплення любові до рідної країни, її звичаїв та традицій.

26 грудня 2014

З 23 грудня дошкільний заклад наповнився атмосферою новорічного свята. Красуня – ялинка запросила до музичної зали малят на святкове дійство. Протягом трьох днів біля ялинки лунали пісні, вірші, діти танцювали , грали, водили хороводи.

Та найбільшу радість у дітей викликав прихід Діда Мороза з онучкою Снігурочкою. Разом з дітьми та Дідом Морозом розважались і веселий Клоун з петрушками, Снігова Баба з помічниками Сніговиками, Лісовик, Вжик, тендітні сніжинки, пустотливі хлопавки, яскраві зірочки. До найменших дошкільнят завітали лісові мешканці – Зайчик та Лисичка.

А яке ж Новорічне свято без Баби Яги та її капостей, без казкових чудес – живого мішка з подарунками та чарівної снігової кулі, скрині Діда Мороза та незвичайної морквинки?

Успішному проведенню свят сприяла активна участь в їх підготовці та проведенню всіх працівників дошкільного закладу та батьків малюків.

Наші вихованці отримали не тільки солодкі подарунки, а й великий запас позитивних емоцій, радості, гарного настрою.

15 грудня 2014

Під таким девізом 12 грудня в дошкільному закладі пройшов день відкритих дверей. Його метою було ознайомлення батьків вихованців з різними напрямками роботи педагогів дошкільного закладу з дітьми з патріотичного виховання.

Батьки мали змогу ознайомитись з досвідом роботи педагогів, побувати на заняттях патріотичного спрямування, залучитись до спільної практичної діяльності по виготовленню оберегів, підвищити свій рівень знань з історії рідного міста під час гри-конкурсу знавців рідного міста, презентувати родинне дерево «Моя родина - моя гордість», переглянути виставку малюнків «Україна моя мила – краю мій квітучий!»

Заключним акордом дня стала музично-спортивна розвага «Нащадки козацької слави», під час якої і діти, і їх батьки поринули в героїчне минуле рідного народу, відчули себе справді нащадками славних козаків, позмагавшись в силі, спритності, витривалості та кмітливості.

Цей день залишив незабутні враження в душах дітей, педагогів, батьків. Він ще раз підтвердив, що всі ми є діти єдиної країни – України.

28 листопада 2014

26 листопада педагоги дошкільного закладу взяли участь в декаді педагогічних інновацій.

Вихователь Сарамок Т.Л. провела з дітьми молодшого дошкільного віку комплексне заняття «В гостях у казки», музичний керівник Гречко Л.В - музичне заняття «Це - моя Україна, це – моя Батьківщина» з дітьми 5-го року життя.

Вихователі та музичні керівники дошкільних закладів міста схвально оцінили роботу педагогів. Вони відмітили високий професійний рівень Сарамок Т.Л., Гречко Л.В., продуманість і добру підготовленість занять, вміння зацікавити дітей, викликати у них інтерес до різних видів діяльності, їх самостійність та активність.
Вітаємо колег з успішною участю в міському заході.

10 листопада 2014

На початку листопада в дошкільному закладі пройшли осінні свята під девізом «Барви золотої осені».

Дошкільнята віршами, піснями, таночками та веселими іграми зустрічали Осінь, розповідали про її красу, багатство та щедрість.
В гості до дітей завітали і лісові мешканці – Дідусь Лісовик та Кікімора, і герої народної казки «Колобок».
Свята були наповнені позитивними емоціями, гарним настроєм, усмішками, радістю, маленькими подарунками та гучними оплесками батьків та гостей.

27 жовтня 2014

З 15 по 24 жовтня в СДНЗ пройшов фестиваль «Гармонія руху», направлений на збереження та зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку, активізацію роботи з фізкультурно-оздоровчого напрямку.

Програма проведення фестивалю передбачала охоплення всіх дітей в СДНЗ різноманітними формами фізкультурно-оздоровчого, художньо-естетичного спрямування з активним використанням рухів і музики. Протягом тижня були проведені тематичні дні: день музичних ігор, день театралізованої діяльності, день хореографії, день спортивних ігор, день туризму та екскурсій. Були проведені домінантні музичні та ігрові фізкультурні заняття. В ході проведення фестивалю особлива увага приділялась організації оптимального рухового режиму, використанню різноманітних форм роботи з фізичного виховання. Підсумком тижня стало проведення музичної розваги «Веселі наші малюки танцюють, грають залюбки»» та спортивної розваги «Нащадки козацької слави».

13 жовтня 2014

З метою розвитку творчих здібностей дітей, виховання у них любові до краси, розмаїття, багатств і особливостей природного довкілля рідного краю та налагодження партнерських стосунків з батьками вихованців з 6 по 10 жовтня в СДНЗ пройшла виставка поробок з природного матеріалу «Осінні фантазії».

В ній взяли участь діти, вихователі та батьки всіх вікових груп. На виставку були представлені роботи із різноманітного природного матеріалу, овочів, фруктів. Цікаві поробки та композиції викликали великий інтерес як у дітей, так і їх батьків.

30 вересня 2014

Згідно плану роботи у вересні в дошкільному закладі був проведений Місячник безпеки дорожнього руху, метою якого була активізація інформаційно-роз’яснювальної роботи серед дітей щодо дотримання ними правил дорожнього руху.

Протягом місяця вихователі проводили з дітьми відповідно їх віку тематичні бесіди, екскурсії, спостереження, читали художні твори, розглядали ілюстрації. Отримані знання діти закріплювали в різних видах ігрової діяльності. Підсумком роботи стало проведення Дня здоров’я на тему «Профілактика дорожнього травматизму – запорука здоров’я», складовою частиною якого була музично-спортивна розвага «Школа пішохідних наук». В ході її проведення діти закріплювали знання з правил дорожнього руху, вправлялись в їх дотриманні.

08 вересня 2014

Новий навчальний рік в дошкільному закладі розпочався тематичним тижнем на тему «Моя країна – Україна», метою якого є виховання патріотичних почуттів у маленьких громадян України, заснованих на інтересі дошкільнят до найближчого оточення – сім’ї, рідного міста, країни, традицій та звичаїв українського народу.

З дітьми проводились бесіди, спостереження, читання художніх творів, розгляд ілюстрацій. Підсумком роботи стала тематична музична розвага «Моя країна – Україна».

16 травня 2014

16 травня в дошкільному закладі відбулось спортивне свято «Тато, мама, я – спортивна сім’я!», в якому взяли участь діти групи «Горобинка» та їх батьки. В цікавих спортивних конкурсах змагались 2 сімейні команди - сім’я Беленок та сім’я Лозинських на чолі з їх капітанами - Ярославом та Елею.

Команди завзято змагались в різноманітних спортивних конкурсах, а паузи між змаганнями вболівальники заповнювали різноманітними музичними виступами.

Всі учасники свята отримали гарний настрій, позитивні емоції та масу задоволення від свята.

15 травня 2014

15 травня команда дошкільнят нашого дошкільного закладу взяла участь у міських змаганнях з легкої атлетики серед дошкільних закладів міста «Веселі старти». 5 хлопчиків та 5 дівчаток змагались в бігу на 30м та метанні м’яча на дальність. Їх підтримували та активно вболівали педагоги та батьки.

Вітаємо наших юних спортсменів Ваню Корнілова, Діму Григор’єва, Ярослава Беленка, Олега Кошарного, Костю Кузнецова, Діану Кузьміч, Іру Ковальову, Владу Богун, Лізу Новик, Тіну Романчик з їх першими в житті стартами . Бажаємо вирости майбутніми олімпійськими чемпіонами!

24 березня 2014

З 03.03. по 21.03.2014 р. в СДНЗ в рамках вшанування 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка педагогами в роботі з дошкільниками був здійснений проект “З Шевченком у серці”.

Протягом даного періоду педагоги разом з дітьми та їх батьками поповнили народознавчі куточки, створили міні-музеї, присвячені творчості Т.Г. Шевченка. Діти знайомилися з життям та творчістю Великого Кобзаря, слухали та вивчали його вірші, створювали малюнки за його творами.

Відбулася співпраця з бібліотеками міста та ЗОШ I-III ступенів №5. Старші дошкільники стали учасниками Шевченківських заходів, підготовлених цими закладами. Результатами проектної роботи стали музично-літературний ранок “Уклін тобі, Тарасе” та виставка робіт дітей та їх батьків “Відлуння поеїзії Кобзаря в дитячій душі”.

25 лютого 2014

З 17 по 21 лютого в СДНЗ пройшов фестиваль театрального мистецтва. У ньому взяли участь діти всіх вікових груп. Вони мали змогу не лише дивитись вистави, а і брати участь в різних видах театральної діяльності.

Відповідно свого віку , малята мали змогу взяти участь в ляльковому, настільному,пальчиковому театрах, театрах ложок, рукавички, на фланелеграфі та циліндрах, інсценізувати та драматизувати казки , вірші.

Всі ці заходи сприяли активізації творчого потенціалу дітей, розвитку їх мовлення та акторських здібностей. Діти та їх педагоги отримали позитивний настрій та задоволення від проведених заходів.

14 лютого 2014

14 лютого наші дошкільнята зібрались разом, щоб весело провести зиму і радісно зустріти весну. Вихователі розповіли їм про традиції свята, виконали старовинний обряд запалення свічі, яка має рятувати від блискавки та грому, усього недоброго, злого. А далі почалась справжняказка з цікавими героями, небезпечними пригодами та вражаючим закінченням. До дітей завітали білолиця Зима, якій діти подарували вірші та пісні. Всі чекали на молоду, прекрасну Весну, але підступна Баба Яга сховала її від дітей. Долаючи всі перешкоди, сильні та спритні діти змусили лукаву Бабу Ягу відпустити Весну. Довго сперечались Зима з Весною, кому йти вперед, а кому вертатися.

Врешті решт Весна разом з дітьми перемогли Зиму. Діти попрощались з Зимою і пішли на двір палити зимову Мару, щоб швидше сонечко пригріло і припекло. Наостанок діти пригостились смачними млинцями. Це свято залишиться з дітьми чудовими враженнями та незабутніми спогадами.

31 січня 2014

31.01.14 року в залі Молодіжного центру соціального партнерства і творчості відбулося вшанування учасників міського конкурсу "Моє краще заняття" та вихователів дошкільних навчальних закладів міста, посібники яких були визнані кращими на міській виставці дидактичних посібників.

Колектив СДНЗ № 6 щиро вітає своїх колег Зайцеву Любов Василівну, Шкатулу Наталію Анатоліївну, Гришкову Валентину Федорівну, Коржавіну Олену Вадимівну, Гречко Людмилу Вікторівну, Ткач Ольгу Іванівну, Кулагу Тетяну Єгорівну з перемогою. Бажаємо міцного здоров'я, подальшого зростання професійної майстерності та творчих здобутків.

28 січня 2014

Під таким девізом 28.01.14 року в СДНЗ пройшов вечір відпочинку педагогів та батьків групи дітей молодшого дошкільного віку "Сонечко", метою якого було налагодження партнерських стосунків з батьками, залучення їх до активної участі в житті дітей в дошкільному закладі, розвиток творчого потенціалу батьків.

Батьки мали можливість "повернутись" у дитинство: глибше познайомитись з життям дошкільного закладу, згадати улюблені казки та дитячі пісні; відповісти на дитячі запитання, продемонструвати свої творчі здібності при драматизації казок. Нагородою для всіх став гарний настрій та подяки батькам від адміністрації СДНЗ за активну участь в житті СДНЗ.

14 січня 2014

14 січня 2014 року колектив СДНЗ № 6 та вихованці групи "Горобинка" запросили батьків до садочка на традиційне свято Різдва.

І дорослі, і діти на деякий час перенеслись в світ народних традицій святкування Різдва. Зала наповнилась
різдвяними колядками, піснями, народними іграми. На свято завітали колядники з побажаннями миру, добробуту,
злагоди та здоров'я всім присутнім.

Тепла домашня атмосфера свята об'єднала і господарів, і гостей.

14 січня 2014

14 січня 2014 року вихователь нашого дитячого садка Шкатула Наталія Анатоліївна провела комплексне заняття "Природні суперечки" в рамках міського конкурсу "Моє краще заняття". Її вихованці експериментували з грунтом, водою та повітрям, досліджували та робили цікаві відкриття, створювали творчі роботи за допомогою кольорового
піску.

Вітаємо колегу з вдалим проведенням заняття, бажаємо подальшого професійного зростання.